"Czego nie widać" - aktorstwo w krzywym zwierciadle

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 17:32
Sztuka "Czego nie widać", którą aktualnie oglądać można w stołecznym Teatrze Kwadrat nazywana jest "najzabawniejszą farsą jaka kiedykolwiek została napisana". Czwórka zajrzała na próbę tego przedstawienia.
Audio
  • Czwórka na próbie spektaklu "Czego nie widać?" (Stacja Kultura)
Aktorska ekipa podczas prób do spektaklu Czego nie widać
Aktorska ekipa podczas prób do spektaklu "Czego nie widać"Foto: Ola Opala/Czwórka

Andrzej Nejman Na scenie widzimy przygotowania do sztuki w prowincjonalnym teatrze angielskim. Obserwujemy aktorów podczas próby i ta próba rzeczywiście wygląda dość podobnie do do naszych prób, do tego, jak my pracujemy na co dzień

Wyreżyserowana spektaklu podjął się dyrektor placówki Andrzej Nejman. Na scenie zobaczyć możemy m.in. Katarzynę Glinkę, Martę Żmudę-Trzebiatowską, Lucynę Malec czy Pawła Domagałę. - To sztuka o teatrze, o próbowaniu, graniu i o nieprawdopodobnej ilości pomyłek, czyli przysłowiowym "koszmarze aktora". To odbicie naszej codzienności - opowiadał Jacek Łuczak, aktor Teatru Kwadrat, który w "Czego nie widać" wciela się w postać reżysera spektaklu.

Jak przebiegają próby do tej sztuki i co o jej treści sądzą inni aktorzy, biorący w nich udział? Zapraszamy do wysłuchania nagrania z czwórkowej wizyty na teatralnej próbie.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Kasia Dydo

Przygotowała: Aleksandra Opala

Data emisji: 22.11.2016

Godzina emisji: 10.35


Próby do spektaklu "Czego nie widać/fot. Ola Opala Próby do spektaklu "Czego nie widać"/fot. Ola Opala

kd/mz

Czytaj także

Teatr Pijana Sypialnia: "Miasto/Wieś" to nie będzie straszna nuda

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 14:13
"Miasto/Wieś" to wydarzenie, które otwiera cykl Niezależna Scena Polskiego Radia. - Cudownie się złożyło, że Polskie Radio zdecydowało się nas przyjąć i wystartować z tym cyklem. Zostaliśmy zaproszeni jako ci, którzy będą go inaugurować - mówi Sławomir Narloch z Teatru Pijana Sypialnia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zalajkuj mi życie. "Trenujemy życie w teatrze"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 16:25
- Nasz spektakl to dowód na to, że teatr może mieć wiele wspólnego z rzeczywistością ludzi młodych. Główna bohaterką jest Klaudia - nastolatka, która musi zmierzyć się z typowymi dla jej wieku problemami - mówi reżyserka "Zalajkuj mi życie", Diana Karamon.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gastro-recital o największej namiętności świata

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 19:30
- Myślę, że mam obsesję na punkcie jedzenia. Dzisiaj, kulturowo wszyscy ją mamy - mówi w Czwórce aktorka Magdalena Smalara, której recital "Kobieta do zjedzenia" możemy oglądać na deskach warszawskiego Klubu Komediowego.
rozwiń zwiń