Gastro-recital o największej namiętności świata

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 19:30
- Myślę, że mam obsesję na punkcie jedzenia. Dzisiaj, kulturowo wszyscy ją mamy - mówi w Czwórce aktorka Magdalena Smalara, której recital "Kobieta do zjedzenia" możemy oglądać na deskach warszawskiego Klubu Komediowego.
Audio
  • "Kobieta do zjedzenia" - recital o przyjemnościach jedzenia (Stacja Kultura/Czwórka)
Magdalena Smalara
Magdalena SmalaraFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

W "Stacji Kultura" aktorka tłumaczy, jak powstała idea tego spektaklu, łączącego w sobie elementy stand-up comedy z kulinarnymi piosenkami takich mistrzów słowa, jak Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora czy Agnieszka Osiecka, która zresztą podobno była niejadkiem.

Magdalena Smalara Myślę, że mam obsesję na punkcie diet i jedzenia. Kulturowo wszyscy ją mamy, a szczególnie kobiety, na które od wieków patrzono przez pryzmat wyglądu

W rozmowie z Katarzyną Dydo artystka zdradza, czy w trakcie przedstawienia gotuje oraz dlaczego przed jego obejrzeniem warto zjeść solidną kolację. Wspomina także czasy swojego dzieciństwa i młodości - między innymi jaki wpływ w latach 80. miały na nią katalogi sprzedaży wysyłkowej z NRD oraz kiedy poddała się pierwszej w życiu diecie, a to za sprawą pewnego ukraińskiego hipnotyzera z Gdańska.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy, w której Magdalena Smalara przekonuje, że na kalorie najlepszy jest śmiech.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadząca: Katarzyna Dydo

Gość: Magdalena Smalara (aktorka)

Data emisji: 17.11.2016

Godzina emisji: 11.07

jsz/mg

Czytaj także

Michał Zieliński: śmiech też może być męczący

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 15:00
- Być śmiesznym czy nie być śmiesznym? Na to pytanie próbuję odpowiedzieć w monodramie "Chamlet" - mówi aktor i jeden z najlepszych w Polsce parodystów - Michał Zieliński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Gest, ciało, głos". Życie jako performance

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 12:15
Teatr jest dziedziną sztuki, która może być bardzo blisko ważnych problemów społecznych. Z tego założenia wychodzą twórcy LTS-u, czyli Laboratorium Teatralno-Społecznego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poznaj świat uszami detektywa Kryńskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 14:01
Rafał Kryński to prywatny detektyw, główny bohater "Tunelu", niezwykłego kryminału dźwiękowego 3D. Jego twórcy - reżyser Paweł "Uho" Uszyński, II reżyser Zaq Chojecki oraz odtwórca głównej roli Remigiusz Jankowski - pojawili się w "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń