L.U.C. wraca z singlem "Freedom". "Wolność zawsze potrzebuje dialogu"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 16:51
Po powrocie z tournée w Stanach Zjednoczonych L.U.C. zapowiada trasę w Polsce. O singlu "Freedom", zbliżającej się płycie i trasie koncertowej rozmawialiśmy w "Stacji kultura".
Audio
  • L.U.C zapowiada trasę koncertową. Posłuchaj singla "Freedom" (Stacja kultura/Czwórka)
L.U.C.
L.U.C. Foto: Martyna Ogonek/Czwórka

Wolność zawsze potrzebuje dialogu i ma swoje granice. O tym śpiewany w singlu "Freedom" L.U.C.

Za oceanem pokonał ponad 30 tysięcy kilometrów od Nowego Jorku po Los Angeles. Po powrocie do Polski pojawił się na scenie Festiwalu Niepodległa w Warszawie. Intensywnie pracuje też nad wydaniem kolejnego albumu. 

Posłuchaj nowego singla L.U.C-a "Freedom":

- Stworzyliśmy materiał, który ma być dialogiem między kulturą europejską a amerykańską - mówił Łukasz Rostkowski (L.U.C.). 

Jak mówił, Europejczyków i Amerykanów łączy dla wspólna idea demokracji, ale i bariery, które sprawiają, że poczucie wolności bywa zachwiane. O tym opowiada w utworze "Freedom". - Rozmawiamy w nim o naszym rozumieniu wolności i problemach, które są z nią związane. Sytuacja ekonomiczna wielu ludzi na świecie, podglądactwo w mediach społecznościowych, kultura "hasztagowania" sprawiają, że narasta w nas frustracja, a nasza wolność staje się iluzoryczna - opowiadał.

Jak wyglądała polsko-amerykańska współpraca nad płytą? Gdzie i kiedy będziemy mogli usłyszeć materiał na żywo? O polskich koncertach, amerykańskiej trasie i specjalnych projektach raper opowiadał w studiu Czwórki. 

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura" 

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Rostkowski (L.U.C.)

Data emisji: 12.11.2019

Godzina emisji: 11.05

ac

Czytaj także

Jamal z płytą "Czarny motyl”. "To dla mnie nowe otwarcie"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 16:25
Na piąty album Jamala trzeba było czekać dwa lata. Artysta, kojarzony dotychczas z takimi gatunkami jak dancehall, hip-hop czy R&B, tym razem zaskoczył fanów zupełnie nowym muzycznym obliczem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pietrucha, Przybysz, Koteluk, Bartosiewicz, Brodka na wspólnej trasie koncertowej

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 17:04
Prawdziwa plejada kobiecych głosów rodzimej sceny muzycznej wystąpi na najnowszej odsłonie najbardziej kobiecej trasy koncertowej w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kosmiczne Energie". Hołd dla Niemena na nowym albumie Ralpha Kamińskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 17:31
"Kosmiczne Energie" to utwór, który rozpoczyna nową i ekscytującą podróż Ralpha Kaminskiego. Do singla powstał brawurowy teledysk wyprodukowany przez Dawida Wawrzyszyna z Daydream Production oraz Karolinę Wierzbicką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"EKOiści" - Czwórka promuje ekologiczny tryb życia

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 15:52
"EKOiści" to projekt edukacyjno-muzyczny, którego głównym założeniem jest promowanie przyjaznych środowisku zachowań. Składają się na niego audycje, konsultacje ekologiczne i koncerty. Ekoambasadorami cyklu zostali: Marta Zalewska, Szpilersi i Funk da System.
rozwiń zwiń