Seriale w sieci: finał "Od nowa" i początek "Normalnych ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 17:00
Ponieważ kina nadal pozostają zamknięte i do świąt raczej się to nie zmieni - życie filmowe toczy się w sieci. W grudniu wśród premier m.in. "30 srebrników", czyli nowy hiszpański serial grozy oraz finał "Od nowa" z Nicole Kidman i Hugh Grantem.
Nicole Kidman na festiwalu w Cannes - 2017 rok
Nicole Kidman na festiwalu w Cannes - 2017 rokFoto: Denis Makarenko/shutterstock.com

Serial - wydmuszka

"Od nowa" to psychologiczny thriller z morderstwem w tle. Główna bohaterka grana przez Nicole Kidman jest psychoterapeutką, prowadzącą z powodzeniem praktykę terapeutyczną. Jest kobietą sukcesu i obraca się w kręgu, podobnie jak ona, silnych kobiet. Możemy poznać jej męża granego przez Hugh Granta i obserwować ich małżeńską historię. W tym z pozoru ułożonym świecie dochodzi jednak do morderstwa i okazuje się, że krąg towarzyski jest związany z ofiarą. - To jest dla mnie jeden z najgorszych seriali tego roku, więc dobrze że już się skończył - przyznaje ze szczerością krytyczka Kaja Klimek. - Kompletna wydmuszka, która nie miała wciągającej fabuły, tylko zręcznie zastosowane tricki scenariuszowe, które rzekomo miały wodzić nas za nos. Z pełną odpowiedzialnością - nie polecam.

Posłuchaj
21:02 [CZWORKA]Stacja Kultura 3 grudzień 2020 seriale.mp3 Kaja Klimek poleca seriale w sieci (Stacja Kultura/Czwórka)

"Normalni ludzie", świetni aktorzy

W grudniu do sieci trafił serial według bestsellerowej powieści Sally Rooney "Normalni ludzie". To współczesna historia miłosna podążająca śladami Marianne i Connella - dwojga młodych ludzi, którzy nieustająco krążą wokół siebie, odkrywając, jak skomplikowana potrafi być młodzieńcza miłość. - Po raz pierwszy sięgnęłam po ten serial bezpośrednio po lekturze książki, która mnie mocno zirytowała i ogólnie byłam "na nie". Teraz chyba wyparowały ze mnie tamte emocje, bo zaczęłam oglądać go od początku i to, co do mnie najbardziej w tej chwili przemawia to odtwórcy głównych ról: Paul Mescal oraz Daisy Edgar-Jones - opowiada gość Czwórki. 

Normal People Trailer (Official) • A Hulu Original

Serial "Normalni ludzie" był nominowany do tegorocznych nagród Emmy w czterech kategoriach, w tym za najlepszą męską rolę pierwszoplanową (Paul Mescal) oraz za najlepsza reżyserię (Lenny Abrahamson).

"Wystarczy kwadrans, żebyś wiedział czy kochasz ten serial"

W ten sposób Kaja Klimek opisuje kolejną grudniową premierę. Twórcy "30 srebrników" ("30 Monedas") wprowadzają widza w świat, w którym nic nie jest takie, jakim się wydaje i nikomu nie można zaufać. Serial opowiada o tragicznym życiu księdza Vergary (w tej roli Eduard Fernández) - egzorcysty, boksera i byłego skazańca, który zostaje zesłany przez władze kościelne do położonej na odludziu hiszpańskiej wioski. Vergara chce zapomnieć i zostać zapomnianym, niestety jego wrogowie szybko orientują się, gdzie można go znaleźć. Kiedy w okolicy zaczynają dziać się dziwne rzeczy, burmistrz Paco (Miguel Ángel Silvestre) oraz dociekliwa lekarka weterynarii Elena (Megan Montaner) próbują dociec prawdy oraz znaczenia pewnej tajemniczej, starożytnej srebrnej monety, która okazuje się mieć związek ze spiskiem zagrażającym porządkowi świata.

30 srebrników - trailer HBO GO

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Kaja Klimek

Data emisji: 03.12.2020

Godzina emisji: 10:15

kul

Czytaj także

Nieśmieszna komedia, pytanie o zło w nas i arcydzieło - Kaja Klimek ocenia seriale

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 11:59
Serialowe wybory dorosłych widzów coraz częściej dotyczą animacji. By sprostać ich oczekiwanim platformy streamingowe prześcigają się w propozycjach. Najnowsza z nich "Hoops" raczej jednak nie będzie hitem. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Azja, origami, "Parasite" i czerwony dywan, czyli Festiwal Pięciu Smaków

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 13:29
25 listopada ruszy internetowa odsłona festiwalu. Tym razem, zgodnie z dalekowschodnim kalendarzem lunarnym, patronuje jej Metalowy Szczur. 
rozwiń zwiń