Nowy James Bond. Kto zastąpi Daniela Craiga?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2024 08:30
Cykl o najsłynniejszym agencie świata po raz kolejny przechodzi przemianę. Twórcy uniwersum znów chcą zrewolucjonizować świat i serię filmów. Otwartym pozostaje pytanie: kto będzie nowym Bondem?
Daniel Craig w roli Jamesa Bonda
Daniel Craig w roli Jamesa BondaFoto: Forum Film/mat. prasowe

Obsada pierwszoplanowych ról w cyklu o Jamesie Bondzie zawsze budzi emocje. Wiemy już, że na pewno w tej roli nie zobaczymy już Daniela Craiga. Spekulacjom nie ma końca. W rolę agenta 007 wcieliło się już sześciu aktorów: Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan oraz Daniel Craig. 

Wśród kandydatów do tej roli od lat wymieniani są m.in. Henry Cavill, James Norton, Tom Hardy i Chris Evans. W ostatnich miesiącach mówi się, że oferta leży już na stole Aarona Taylora-Johnsona, którego znamy z Uniwersum Marvela, sensacyjnych i dużych filmach hollywoodzkich, thrillerów. Widzieliśmy go także w "Godzilli", "Tenecie", "Bullet Train", "Zwierzętach nocy". Tematem Jamesa Bonda zajmiemy się tuż po 11.30.

W "Stacji kultura" nie zabraknie też gości. O 10.00 spotkamy się z Karoliną Śmigiel, dyrektorką artystyczną festiwalu LET’S DOC, który rusza już 13 kwietnia. Druga odsłona Festiwalu Filmów Dokumentalnych dla Młodej Widowni LET'S DOC przybliży młodym widzom produkcje kina dokumentalnego. Trwający do 20 kwietnia festiwal odbędzie się zarówno w stacjonarnej formie w Kinotece PKiN w Warszawie, jak i online – na platformie VOD Warszawa.

Po 11.00 odwiedzi nas Barbara Garstka. Po tym jak aktorka wcieliła się w postać Elżbiety Czyżewskiej w serialu Osiecka postanowiła pójść dalej i już 5 kwietnia w warszawskim Teatrze Kamienica odbędzie się premiera jej monodramu "Najszczęśliwszy dzień" inspirowanego losami tej wyjątkowej aktorki. Barbara Garstka jest aktorką, która lubi mierzyć się z różnymi wyzwaniami, stąd jej artystyczna droga obejmuje teatr, serial, film i dubbing. Sprawdzimy jak łączy te wyzwania. 

***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy w czwartek (04.04) po godz. 10.00. Program poprowadzi Kasia Dydo

Czytaj także

Nostalgia w kinie. Dlaczego tęsknimy za starymi filmami?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2024 13:40
- Kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że transformery i żółwie Ninja to nie są filmy, z którymi możemy się utożsamić, zatęskniliśmy za prawdziwymi historiami, dobrymi scenariuszami i grą aktorską. Powrót do kina artystycznego jest tego wyrazem - mówi dziennikarz filmowy Dawid Muszyński. 
rozwiń zwiń