Kobiety rządzą w Łodzi!

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 10:00
I to nie tylko dlatego, że na 100 mężczyzn w tym mieście przypada aż 112 pań. Przez cały czerwiec łodzianki w ramach projektu "Łódź Miastem Kobiet" będą serwowały moc kulturalnych atrakcji.
Audio
  • Monika Kamieńska o festiwalu Łódź Miastem Kobiet

"Łódź Miastem Kobiet" to niemal 100 wydarzeń, które odbędą się w Łodzi w cztery czerwcowe weekendy, do 1 lipca. Panie z całej Polski, które wybiorą się do tego włókienniczego miasta mogą liczyć na solidną dawkę kobiecości w kulturze, w polityce i w sporcie.

W programie imprezy między innymi pokazy filmowe prezentujące życie i dokonania czterech wielkich kobiet: Coco Chanel, Elżbiety II, Marii Skłodowskiej- Curie i Marilyn Monroe, a wyświetlane do 21 czerwca w Muzeum Kinematografii.

Fanki mody, będą mogły wziąć udział w pokazach mody i okazyjnie kupić ubrania w ramach Dnia Wielkich Okazji w Porcie Łódź, który odbędzie się 13 czerwca.

Panie, które chciałby podnieść swoje poczucie bezpieczeństwa będą mogły wziąć udział w zajęciach Silna Płeć, których celem jest wyrobienie umiejętności z zakresu samoobrony, przydatnych w kontakcie z napastnikiem.

Gratką dla kobiet, które chcą spróbować swoich sił w polityce będzie z pewnością zjazd Pań Prezydent. Do udziału w nim Pani Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zaprosiła Kobiety Prezydent z całego kraju. Podczas zjazdu odbędzie się debata merytoryczna, podczas której poruszony zostanie temat polityki równościowej. Uczestniczki porozmawiają także o dobrych praktykach w zarządzaniu miastem. Wspólnie zastanowią się także, co ułatwia kobiecie bycie Prezydentem.

Więcej na temat wydarzeń "Łódź Miastem Kobiet" dowiesz się słuchają nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Audiobook "Boży Bojownicy" to ogromne przedsięwzięcie

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2012 16:49
To wielka gratka dla wszystkich fanów Andrzeja Sapkowskiego. Powstaje bowiem audiobook "Bożych Bojowników", czyli 2. części z Trylogii Husyckiej, pióra znanego pisarza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kibice w Muzeum Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 18:20
Podczas Euro 2012 do Warszawy przyjadą tysiące kibiców. Marta Kukowska z Muzeum Powstania Warszawskiego, ma nadzieję, że będą chcieli poznać bohaterską historię stolicy i odwiedzą też Muzeum.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Frąckiewicz o komiksowym "Wyjściu z getta"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 14:56
Tytuł książki "Wyjście z getta. Rozmowy o kulturze komiksowej w Polsce" miał pierwotnie brzmieć inaczej. Dlaczego? Posłuchaj rozmowy m. in. o paradoksach w kulturze komiksowej i zderzeniu świata obrazków ze światem wielkiej literatury i klasycznego malarstwa.
rozwiń zwiń