Nie masz pieniędzy na podróż? Oni ci pomogą

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 11:11
Dzięki Memoriałowi im. Piotra Morawskiego można zdobyć fundusze na swoją wymarzoną wyprawę. Choćby do najdalszych zakątków świata.
Audio
  • Olga Morawska i Stefan Czerniecki o Memoriale imienia Piotra Morawskiego

- Nie robimy ograniczeń co do miejsc, które chcielibyście odwiedzić, Polska to też świat – mówiła w czwórkowym "Poranku" Olga Morawska, pomysłodawczyni stowarzyszenia, które ma na celu upamiętnie tragicznie zmarłego Piotra Morawskiego, poprzez pomaganie innym w realizacji ichpodróżniczych marzeń.

- Mój mąż był himalaistą, utalentowanym, z dużymi sukcesami, i zginął nagle, w wieku 32 lat, podczas jednej ze swoich wypraw. Czasem po takim wydarzeniu rodziny potrzebują czegoś więcej, by ocalić bliską osobę od zapomnienia, niektórzy budują pomniki, inni piszą książki, a ja wymyśliłam memoriał i znalazłam firmy, które pomagają mi w jego sfinansowaniu – mówił gość Romualda Wójcika.

Wszyscy, którzy chcieliby skorzystać ze środków zgromadzonych w ramach Memoriału im. Piotra Morawskiego udać się w ciekawą podróż, muszą do 31 stycznia zgłosić się na stronie www.alpinus-miejodwage.pl.

- Trzeba zgłosić wyprawę, trzeba opisać, gdzie się chce pojechać. Tam jest kilka punktów prostych do wypełnienia, to się publikuje na stronie. W lutym internauci mogą glosować na swoją wybraną wyprawę. Ostatecznie decyduje internauci i kapituła – tłumaczyła zasady Olga Morawska.

Tegoroczna edycja Memoriału będzie już jego drugą odsłoną. W ubiegłym roku w konkursie zwyciężył projekt Stefana Czernieckiego, który zwiedził trudno dostępny skrawek Puszczy Amazońskiej.

- Zrobiliśmy coś, czego przed nami nie zrobił nikt. Dojechaliśmy do serca stanu Amazonas w Południowej Wenezueli, do którego wstępu nie ma żaden turysta. Z tego względu, że są tam kolumbijskie partyzantki, poza tym strzeżone kopalnie złota i cyny. W czasie podróży żołnierze kilka razy pokazali pazurki. Musiałem się rozbierać do naga – opowiadał Stefan Czerniecki.

Aby dowiedzieć się więcej na temat wyprawy i zobaczyć zdjęcia z trudno dostępnych rejonów Wenezueli, kliknij w ikonę filmu w boksie "Wideo".

bch

Czytaj także

Olimpijskie pedałowanie z Pekinu do Londynu

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2011 06:00
6 miesięcy w trasie, 13 tysięcy kilometrów do przejechania i wjazd do Londynu w dniu zakończenia igrzysk olimpijskich – to najbliższe plany dwóch ambitnych amatorek kolarstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kret: Chcę przełamać stereotypy dotyczące Egiptu

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2011 18:30
Kiedyś handlował w Egipcie srebrnymi lisami, ale dziś raczej się z tego śmieje. Napisał za to o tym kraju książkę pt. "Mój Egipt". - Uczestniczyłem w procederze przemytu i handlu - opowiada Jarosław Kret, dziennikarz, fotoreporter i podróżnik. - Ale to był 1989 rok, czasy schyłku dawnej epoki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na kłopoty w podróży... iPolak

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2011 13:36
Z nową aplikacją przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, bez problemu odnajdziemy się w sytuacji zagrożenia wynikłej w czasie naszego pobytu za granicą.
rozwiń zwiń