Olimpijskie pedałowanie z Pekinu do Londynu

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2011 06:00
6 miesięcy w trasie, 13 tysięcy kilometrów do przejechania i wjazd do Londynu w dniu zakończenia igrzysk olimpijskich – to najbliższe plany dwóch ambitnych amatorek kolarstwa.
Audio

- Zaczynamy w Pekinie, trzy tygodnie spędzamy w Chinach, potem Korea Południowa, Japonia, samolotem lecimy do Los Angeles, przejeżdżamy Stany i z Waszyngtonu lecimy do Irlandii i potem do Wielkiej Brytanii – zdradziła plany rowerowej wyprawy goszcząca w "Poranku" Monika Stasiuk.

Członkini Stowarzyszenia Podróżników Crotos wspólnie ze swoją koleżanką Marylą Zielińską w olimpijską wyprawę rowerową wybierze się już po raz trzeci. Do tej pory panie rowerami odwiedziły igrzyska w Grecji w 2004, dokąd dojeżdżały z Przylądka Północnego w Norwegii, a następnie wprost z olimpijskiego stadionu w Atenach rowerowo przemierzyły drogę na igrzyska olimpijskie w Pekinie w 2008 roku.

- Główną ideą tych podróży jest to, że lubimy jeździć na rowerach i w ten sposób poznawać świat. Z idei olimpijskiej korzystamy, żeby podkreślić, że nasza turystyka jest bezinteresowna, tak jak sport olimpijski kiedyś – tłumaczyła w audycji Romualda Wójcika Maryla Zielińska.

Wyprawa rozpocznie się 27 lutego 2012 roku. Wszyscy, którzy chcieliby przyłączyć się do podróży mogą to uczynić za pośrednictwem strony internetowej stowarzysznia Crotos.

Więcej na temat wyprawy i warunków uczestnictwa dowiesz się klikając w ikonę dźwięku "Olimpijskie pedałowanie z Pekinu do Londynu".

(bch)

Czytaj także

Pokonać Chiny jednośladem

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 06:05
Ich książka miała mieć tytuł "Ptak Złotego Wiatru, czyli 7000 km samotności na chińskim rowerze"... Wydawnictwo zdecydowało jednak inaczej. Podróżnicy i autorzy wspomnianej książki - Ania i Robb Maciąg - gościli w "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najdziwniejsza wyspa świata (pełna smoków)

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2011 08:11
Podróżny spotka tu "ekstremalne doznania estetyczne": niesamowite krajobrazy, niespotykane nigdzie indziej kształty drzew. Według mitów przebywały tu legendarne istoty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do olimpiady zostało 300 dni (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2011 01:00
Adam Krzesiński (Polski Komitet Olimpijski): Na olimpiadzie w Londynie będzie nas reprezentować od 200 do 220 sportowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy mile widziani na Wyspach

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 18:56
- Wielka Brytania to nie tylko miejsce wielkiego dziedzictwa, historii i pięknych zamków. To doskonałe miejsce do uprawiania sportu i aktywności na świeżym powietrzu - mówi w Czwórce specjalistka od turystyki w Wielkiej Brytanii.
rozwiń zwiń