Powrót piłkarzy na boiska i Chisora nową medialną gwiazdą

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2012 09:44
Tomek Burnos i Darek Matyja komentują sportowe wydarzenia tygodnia. Tym razem skupili się na 18, kolejce Ekstraklasy i walce Witalija Kliczki z Dereckiem Chisorą.
Audio

Liga ruszyła... Na tę informację czekali piłkarscy kibice w całej Polsce. I od razu na boiskach zrobiło się gorąco. Może to wpływ zielonego koloru, który w wiekszości przypadków udało się uzyskać organizatorom przygotowującym boiska, a moze po prostu samej rywalizacji sportowej i diść zaskakujacych wyników. Bo skoro wszystkie drużyny z czołówki (oprócz Polonii Warszawa) tracą punkty to nie można powiedzieć, że niespodzianek brakowało. Po 18. kolejce w tabeli prowadzi Śląsk Wroclaw, który o 4 punky wyprzedza stołeczną Polonie i o 5 drugą drużynę z Warszawy - Legię.    

Jeszcze więcej emocji dostarczyli kibicom uczestnicy bokserskiej walki o mistrzostwo świata. Już podczas ważenia przed walką z Witalijem Kliczką Dereck Chisora spoliczkował swojego przeciwnika, za co został ukarany grzywną wysokości 50 tysięcy dolarów. Później opluł Władimira Kliczkę asystujacego bratu w narożniku. Następnie zaskoczył zarówno kibiców jak i samego Kliczkę bardzo dobrą postawą w ringu, co jednak nie wystarczyło do pokonania 40-letniego Ukraińca (Chisora przegrał na punkty 110-118, 111-119, 110-118). Ale statystyka ciosów tego pojedynku już nie była tak korzystna dla Kliczki...
Wszystkie ciosy:
Kliczko – 211 z 605 (35 %)
Chisora – 163 z 359 (45 %)
Ciosy proste przednią ręką:
Kliczko – 57 z 258 (22 %)
Chisora – 33 z 71 (46 %)
Ciosy mocne:
Kliczko – 154 z 347 (44 %)
Chisora – 130 z 288 (45 %)
Kolejny "wyczyn" brytyjskiego pięściarza urodzonego w Zimbabwe, to bójka na konferencji prasowej po walce z Kliczką. Tym razem pobił się ze swoim rodakiem, byłym mistrzem świata, Davidem Haye'em. Haye najpierw zarzucił obozowi Kliczków unikanie walki, wtedy włączył się Chisora i w niewybredny sposób zaproponował by Haye najpierw zmierzył się właśnie z nim. Po czym, po krótkiej wymianie zdań ruszył na rywala... Doszło do szamotaniny, w której brali udział również trener "Del Boya" - Don Charles i menedżer Haye'a - Adama Bootha.
Skandal na konferencji prasowej wbrew pozorom może być magnesem przyciągającym, widzów na kolejną walkę. Możliwe, że będzie to pojedynek Haye - Chisora, mimo że zarówno Witalij Kliczko (który całemu zamieszaniu przyglądał się z boku z uśmiechem na twarzy), jak i Dereck Chisora twierdzili, że chętnie spotkają się w ringu jeszcze raz.

Więcej o Ekstraklasie i walce Chisory z Kliczką w załączonym pliku dźwiękowym - posłuchajcie.


Darek Matyja

Czytaj także

Piłkarskie kłopoty Polaków i Anglików

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 09:29
W piątkowym "Nie wszystko złoto..." Tomek Burnos i Darek Matyja zastanawiają się nad fenomenem "zamkniętego, właśnie otwartego Stadionu Narodowego" oraz "współczują" Anglikom straty trenera reprezentacji...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skakanie, bieganie i "granie w kulki"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2012 09:30
W poniedziałkowym "Nie wszystko złoto..." Tomek Burnos i Darek Matyja, tym razem nie do końca poważnie, komentują sportowe wydarzenia weekendu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwa remisy, które nie cieszą do końca

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 09:55
Tomek Burnos i Darek Matyja komentują czwrtkowe mecze Legii Warszawa i Wisły Kraków w Lidze Europejskiej.
rozwiń zwiń