W walce o Londyn i cztery kluby z szansami na mistrzostwo

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2012 09:12
Tomek Burnos i Darek Matyja komentują sportowe wydarzenia tygodnia - turniej kwalifikacyjny siatkarek i przedostatnią kolejkę piłkarskiej ekstraklasy.
Audio

Dziś o 13-tej polskie siatkarki rozeghrają trzeci mecz kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Londynie 2012. Po zwycięstwie 3:1 nad Holandią i wygranej 3:2 z Rosją, przeciwnikiem naszego zespołu będzie Serbia. Polki już zapewniły sobie awans do sobotnich półfinałów i stawką spotkania z Serbkami jest pierwsze miejsce w grupie. Gdyby ta sztuka się nie udała, to z drugiej pozycji, w półfinale nasz zespół zagra z gospodarzami turnieju - Turczynkami, które wygrały wszystklie mecze w swojej grupie. W niedzielę mecz decydujący o olimpijskiej kwalifikacji rozegrają zwycięzcy meczów półfinałowych.

W T-Mobile Ekstraklasie już tylko cztery zespoły mają szansę na tytuł. Są to Śląsk Wrocław, Ruch Chorzów, lech Poznań i Legia Warszawa. O 29. kolejce ligowej, w której Korona i Legia straciły punkty, rozmawialiśmy podczas dzisiejszego "Nie wszystko złoto". Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego. 

Darek Matyja

Czytaj także

W Ekstraklasie trwa walka o mistrzostwo i utrzymanie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2012 13:03
Tomek Burnos i Darek Matyja komentują 27. kolejkę ligową Ekstraklasy oraz inne europejskie ligi piłkarskie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Europa broni sie przed Hiszpanią

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2012 11:40
Tylko w Lidze Europy bezie hiszpański finał - w Lidze Mistrzów Europa pokonała Barcelonę i Real. Piątkowe Nie wszystko złoto to jednak nie tylko piłka - także tenis, judo i sport.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kto mistrzem Polski?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 10:12
rozwiń zwiń