X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W Bułgarii doszło do zamachu terrorystycznego. Czy mamy się bać?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 09:00
W Burgas zginęło 8 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Kto stoi za tym zamachem i czy terroryści są zagrożeniem dla Europy pytała Justyna Dżbik.
Audio
  • Dr Krzysztof Karolczak komentuje wydarzenia w Burgas

- Zbliżają się igrzyska olimpijskie i przy każdej tak wielkiej imprezie sportowej zaczyna się straszenie - twierdzi  dr Krzysztof Karolczak, rektor warszawskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Bolesława Prusa. - Przed Euro też nas straszono terroryzmem. Atak w Bułgarii to zamach na Izrael, który może być wykorzystany jako casus belli.
Po wczorajszych wydarzeniach na lotnisku w Burgas władze Izraela zapowiedziały zdecydowane i stanowcze działania.

- Izrael stwierdził, że za zamachem stoi Iran, że wina leży po jego stronie, gdyż są odpowiedzialni za działania Hezbollahu - wyjaśnia dr Krzysztof Karolczak. - Ale Hezbollah jest dziś normalną partią polityczną, a nie organizacją terrorystyczną. Jego reprezentanci wyraźnie zaprzeczyli jakoby stali za wydarzeniami w Burgas.

Państwo Izrael ze wszystkich stron otoczone jest wrogimi państwami. Dr Krzysztof Karolczak przytacza komentarze z prasy izraelskiej. Redaktorzy, wbrew opinii izraelskich władz, przypuszczają że trop irański może być błędny, a podejrzewają trop syryjski, zwłaszcza na tle ostatnich zamachów w Damaszku.

Przed igrzyskami sytuacja w Europie jest dość napięta. Brytyjczycy ogłosili, że aresztowali kilku podejrzanych o przygotowywanie zamachu terrorystycznego w Londynie - więcej na ten temat dowiesz się słuchając audycji "Poranek OnLine".

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będzie odpowiedź Izraela na zamach w Bułgarii?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 08:32
Zdaniem dr. Jana Burego z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego należy się tego spodziewać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Echa zamachu w Bułgarii

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 10:42
Izrael oskarża Iran o sprawstwo ataku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polka z Bułgarii: ten zamach wstrząsnął całym krajem

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 11:16
- Są patrole policyjne na każdym skrzyżowaniu. Ludzie są niespokojni - powiedziała Polskiemu Radiu Lidia Pietrzyk-Wargałow
rozwiń zwiń

Czytaj także

To on dokonał zamachu na lotnisku w Burgas?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 13:33
Bułgarskie ministerstwo spraw wewnętrznych opublikowało zdjęcie mężczyzny podejrzewanego o przeprowadzenie ataku na autobus z izraelskimi turystami.
rozwiń zwiń