Polskie Radio
Section05
Benjamin Netanjahu

Joe Biden pogratulował zwycięstwa Benjaminowi Netanjahu. Zadeklarował kontynuowanie bliskich relacji z Izraelem

Prezydent USA Joe Biden pogratulował liderowi izraelskiej partii Likud Benjaminowi Netanjahu zwycięstwa w wyborach parlamentarnych i zadeklarował gotowość kontynuowania bliskich relacji z Izraelem. Joe Biden rozmawiał telefonicznie z Netanjahu niespełna tydzień po wyborach parlamentarnych w Izraelu - relacjonuje Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w USA.
Zobacz więcej na temat:  Joe Biden Benjamin Netanjahu USA Izrael dyplomacja polityka zagraniczna USA ŚWIAT Ameryka

"Podejmiemy wspólnie działania, aby wzmocnić nasze relacje". Mateusz Morawiecki pogratulował Benjaminowi Netanjahu

"Podejmiemy wspólnie działania, aby wzmocnić nasze relacje na płaszczyźnie politycznej, gospodarczej, kulturalnej i społecznej" - napisał premier Mateusz Morawiecki po rozmowie z Benjaminem Netanjahu, którego obóz polityczny wygrał wybory parlamentarne w Izraelu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Izrael wybory polityka Polityka zagraniczna Polski Benjamin Netanjahu Mateusz Morawiecki

Zmiana rządu w Izraelu. Budzisz: kariera polityczna Netanjahu może się szybko zakończyć

- Benjamin Netanjahu jest "bohaterem" skandali korupcyjnych. Toczą się przeciwko niemu postępowania, również sądowe. W związku z tym nie można wykluczyć, że zanim nowa koalicja rządowa się zużyje, on trafi do więzienia. I w tym sensie jego kariera polityczna może się szybko zakończyć - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Izrael Benjamin Netanjahu

"Rząd zmiany" w Izraelu. Ekspert: to bardzo barwna koalicji

Cele jednoczące koalicjantów to: odsunięcie od władzy Benjamina Netanjahu, zapobieżenie kolejnym przedterminowym wyborom i ustabilizowanie sytuacji wewnętrznej w Izraelu. - Chodzi o głębszą zmianę w sposobie funkcjonowania państwa, rozproszenie władzy, by stała się bardziej kolegialna, żeby decyzje były podejmowane w sposób mniej kontrowersyjny, żeby uwzględniać potrzeby różnych grup społecznych, a nie antagonizować je między sobą - mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Zielińska z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Izrael Benjamin Netanjahu Bliski Wschód ŚWIAT

"Naloty jeszcze potrwają, chcemy, by Hamas zapłacił" Izrael nie zaprzestanie działań wojennych

Izraelski premier Benjamin Netanjahu oświadczył w niedzielę, że działania wojenne w Strefie Gazy na pełną skalę "potrwają jeszcze pewien czas". Dodał, że przywódcy Hamasu mają zapłacić wysoką cenę za ostrzał rakietowy Izraela. Niedziela jest najkrwawszym dotąd dniem obecnego konfliktu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Izrael Benjamin Netanjahu Strefa Gazy konflikt w Strefie Gazy przemoc wojsko terroryzm Palestyna Hamas Azja konflikty międzynarodowe

Prezydent USA rozmawiał telefonicznie z Netanjahu i Abbasem

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden w rozmowie z premierem Benjaminem Netanjahu na temat konfliktu izraelsko-palestyńskiego, potępił ataki rakietowe Hamasu i ubolewał nad ofiarami wśród cywilów po obu stronach.  Biden rozmawiał też telefonicznie z Prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Azja Izrael Palestyna konflikty międzynarodowe konflikt w Strefie Gazy Joe Biden USA Benjamin Netanjahu