Poległ, gdy chciał dać na tacę

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 17:30
- Postanowiłem wypróbować inne formy płatności – mówił w Czwórce analityk finansowy, Michał Kisiel, który sprawdził, czy w Polsce da się żyć bez gotówki.
Audio

- Idea wzięła się stąd, że parę lat temu mój kolega próbował przeżyć bez gotówki przez tydzień, ja postanowiłem pójść krok dalej i żyć w ten sposób przez dwa tygodnie – opowiadał w Czwórkowym "Poranku OnLine" gość Justyny Dżbik. Michał Kisiel sprawdzał jakie potrzeby życia codziennego da się zaspokoić przy użyciu komórki i przyklejonej do niej karty zbliżeniowej.

Jego pierwsza optymistyczna konkluzja była taka, że żyjąc w Polsce bez portfela śmierć głodowa nam nie grozi. – W mojej okolicy większość sklepów przyjmuje płatności kartą, poza tym pozostają sieci typu fast food – śmiał się finansista. Zasadniczo gość audycji nie miał też problemów z dojazdami do pracy. We Wrocławiu, w którym mieszka, można skorzystać ze specjalnej aplikacji, która służy jak elektroniczna portmonetka. – Doładowujemy ją przelewem i w czasie jazdy wpisujemy numer naszego autobusu, w zamian dostajemy kod, który trzeba okazać w czasie kontroli - wyjaśniał.

Nie wszystkie jednak sfery życia nadążają za nowościami finansowymi. Michałowi Kisielowi, nie udało się przekazać niczego na tacę w czasie mszy za swojego dziadka. – Kościół ciągle jest bastionem wymiany gotówkowej, aczkolwiek są w Polsce parafie, w których można składać datki przelewem - opowiadał.

Więcej na temat eksperymentu, dowiesz się słuchając nagrania audycji.

/

bch


Czytaj także

217 km po asfaltowej patelni

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 09:00
50 stopni w cieniu, asfalt i słońce - to warunki jakie panują w Dolinie Śmierci w Kalifornii. Biegacze mają za zadanie przebiec 217 km. Rekordziści robią to w 20 godzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więzienie za rower

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2012 10:00
Każdy wie, że po alkoholu nie powinno się prowadzić roweru, ale mało kto się do tego stosuje. Gdy zatrzyma nas patrol policji sprawa od razu trafia do sądu. Już 5 tysięcy pijanych rowerzystów odbywa karę więzienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dawcy organów" chcą zmienić wizerunek

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 21:00
- Chcemy uświadomić wszystkim, jak fajni ludzie jeżdżą na motocyklach - mówił w Czwórce Piotr Zelt, który wspólnie z Krzysztofem Rzepeckim opowiedział o akcji „Ja motocyklista”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 14:00
Choć Igrzyska Olimpijskie odbywają się w Londynie, to nie zabraknie ich również na antenie Czwórki!!! Zapraszamy do słuchania wywiadów, relacji reporterskich i serwisów przygotowywanych przez naszych dziennikarzy.
rozwiń zwiń