"Po czterdziestce kocha się naprawdę"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 12:00
Książka Agnieszki Kowalskiej "Czas na mnie…" to opowieść o wielkiej miłości, utracie i powolnym odzyskiwaniu swojego życia. Głównym bohaterem jest zmarły dwa lata temu wybitny aktor Maciej Kozłowski, mąż autorki.
Audio

Agnieszka Kowalska obawiała się, że wydawnictwo nie zostanie dobrze przyjęte.

- To, co napisałam, trochę odbiega od schematu myślenia o żałobie, o tym, co dzieje się po utracie bliskiej osoby - mówi Kowalska w Czwórce. Śmierć Macieja Kozłowskiego zbiegła się w czasie z innym tragicznym wydarzeniem, katastrofą smoleńską. - Wdów się narobiło w kraju mnóstwo, były wywiady, dotyczące tego, jak żyć po śmierci bliskich - mówi gość Czwórki. - Wiele osób mogłoby mieć zastrzeżenia dotyczące mojego sposobu na życie.

Agnieszka
Agnieszka Kowalska w Czwórce

Ta książka jednak tylko częściowo dotyczy śmierci. Tak naprawdę to lektura o pięknej wielkiej, prawdziwej miłości. - Moim zdaniem z miłością jest tak, że im później w życiu się na nią trafi, tym lepiej - mówi Kowalska. - Człowiek uczy się kochać całe życie, więc im będzie starszy, tym lepiej będzie potrafił sprostać temu, co miłość ze sobą niesie.

Posłuchaj nagrania całej rozmowy z Agnieszką Kowalską, która była gościem w audycji "Poranek OnLine".

(kd)

Czytaj także

Stara miłość jednak rdzewieje, a komedie romantyczne kłamią...?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 09:00
Okazuje się, że często romansujemy z osobą, z którą byliśmy w związku nawet wiele lat wcześniej. Powrót do pierwszych miłości nie jest jednak receptą na udany stały związek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Związek na pątniczym szlaku...

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2012 17:00
Co zrobić, żeby pielgrzymować z sobą przez całe życie? Sprawdź w audycji "Nocne Czaty".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pakosińska: moja książka powstała z miłości

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 14:10
- "Georgialiki" to najlepszy drogowskaz dla osób, które niewiele albo nic nie wiedzą o Gruzji - oceniała radiowej Czwórce jej autorka Katarzyna Pakosińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akumulatory związku też trzeba ładować

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 12:16
- Jeśli nie weźmiemy się do roboty, nasz związek "uschnie" po dwóch latach. Bez pracy, bez wysiłku każda relacja może stracić impet - ostrzega Robert Rutkowski.
rozwiń zwiń