Polskie Radio
Section05
Maciej Kozłowski

Maciej Kozłowski. Czarny charakter o gołębim sercu

- Z jakiegoś powodu reżyserzy tak go widzieli, czyli najchętniej w tych rolach gangsterskich czy żołnierskich – mówiła żona aktora Agnieszka Kowalska w audycji Polskiego Radia w 2013 roku. 11 maja 2010 roku zmarł Maciej Kozłowski, aktor filmowy i teatralny. Warunki fizyczne spowodowały, że zasłynął głównie jako aktor charakterystyczny występujący w filmach gangsterskich.
Zobacz więcej na temat:  aktor FILM film polski TEATR Maciej Kozłowski HISTORIA

Scorupco w miłosnym trójkącie. 23 lata od premiery "Ogniem i mieczem" Hoffmana

12 lutego 1999 roku na ekrany kin wszedł film "Ogniem i mieczem". Tym samym zakończyła się sienkiewiczowska przygoda reżysera Jerzego Hoffmana, który od 1969 roku ekranizował kolejne części "Trylogii", ale od końca. I to wcale nie jest przypadek.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Hoffman Trylogia Henryk Sienkiewicz film polski Tadeusz Łomnicki izabella scorupco Michał Żebrowski Krzysztof Kowalewski Zbigniew Zamachowski Ewa Wiśniewska Andrzej Seweryn Wiktor Zborowski Wojciech Malajkat Maciej Kozłowski Marek Kondrat Gustaw Holoubek Adam Ferency Daniel Olbrychski Krzesimir Dębski Wojciech Smarzowski potop szwedzki historia Polski HISTORIA literatura książki Syberia

"Kwestie Holokaustu dotykają w Izraelu żywego nerwu"

„Zdecydowane stanowisko Izraela ws. noweli ustawy o IPN opiera się na fałszywych przesłankach i wynika z niezrozumienia” - uważa szef MSZ Jacek Czaputowicz. „Nie widzę tego jako koniec jakiegoś etapu, jeśli prezydent by podpisał tę ustawę; chodzi o to, żeby nie zerwać kontaktu, żeby rozmawiać” - dodał. O konflikcie z Izraelem mówił w Polskim Radiu 24 były ambasador Polski w Izraelu Maciej Kozłowski, Piotr Semka z „Do Rzeczy” i Mariusz Gierej z mPolska24.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Czaputowicz Izrael Holokaust historia Polski II wojna światowa Maciej Kozłowski Piotr Semka