X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kiedy można określić płeć dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 16:00
Okazuje się, że od momentu zapłodnienia komórki do siódmego tygodnia rozwoju płodu nie można określić czy urodzi się chłopiec, czy dziewczynka.
Audio
  • Płeć dziecka można określić dopiero w siódmym miesiącu ciąży (Czwórka/W cztery oczy)
Kiedy można określić płeć dziecka?
Foto: Glow Images/East News

- Pierwszorzędowa determinacja płci polega na powstaniu gonad, czyli gruczołów rozrodczych - jąder i jajników. Powstają z niezróżnicowanych zawiązków, które wyjściowo nie mają żadnego fenotypu płciowego - mówi profesor Marek Maleszewski z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego i dodaje, że komórki zlokalizowane w gonadach są zdeterminowane genetycznie do zróżnicowania się w określonym kierunku.

Czytaj także: Szwedzi patrzą na człowieka, nie na płeć<<<

Według specjalisty moment, w którym można określić płeć u człowieka następuje około siódmego tygodnia rozwoju płodowego.

Aby dowiedzieć się, czym jest hermafrodytyzm i na jakie dzieli się rodzaje, zapraszamy do wysłuchania całego materiału z audycji "W cztery oczy".

bc/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady!

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 13:15
Lato powoli się kończy, ale to wcale nie znaczy, że trzeba ubrać się w sweter, zaparzyć dużo herbaty i okopać głęboko w fotelu. Jesień to najlepszy czas, żeby wybrać się na Podkarpacie, którego perłą są oczywiście Bieszczady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego mamy katar?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 13:00
Katar, czyli nieżyt nosa, to objaw zapalenia błony śluzowej w nosie. Jest to reakcja organizmu na różne alergeny i infekcje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do wspaniałej przygody jeden klik

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2014 13:42
Czujesz głód przygód, ale brak ci zmysłu organizacyjnego? Dziś nie stanowi to już problemu. W internecie bez problemu znajdziesz scenariusze gotowych wypraw. Na czym to polega?
rozwiń zwiń