Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady!

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 13:15
Lato powoli się kończy, ale to wcale nie znaczy, że trzeba ubrać się w sweter, zaparzyć dużo herbaty i okopać głęboko w fotelu. Jesień to najlepszy czas, żeby wybrać się na Podkarpacie, którego perłą są oczywiście Bieszczady.
Audio
  • Bieszczady to największy, ale wcale nie jedyny skarb Podkarpacia (Czwórka/Hyde Park)
Bieszczady. Widok na Tarnicę
Bieszczady. Widok na TarnicęFoto: wikimedia.commons/fot.Michał Kaźmierczak

Myśląc o wycieczce w podkarpackie, możemy uwzględnić cały rok. Przygotowane są odpowiednie szlaki turystyczne, które w pełni zadowolą turystów również jesienią i na początku zimy. - Od września aż do listopada niezwykle urokliwe, zapierające dech w piersiach są Bieszczady. Od grudnia otwarte są z kolei stoki narciarskie. Nie ma naprawdę żadnej przeszkody, która staje na drodze do naszego wspaniałego regionu w dowolnym dniu roku - powiedziała w "Hyde Parku" Izabela Fac, reprezentująca Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.
ZOBACZ: Bieszczady - azyl, w którym schronisz się przed cywilizacją

Szczególnie Bieszczady są jesienią naprawdę zjawiskowe. Dla wszystkich pragnących odrobinę się wyciszyć, znaleźć symbiozę z naturą, trudno o lepszy wybór. - Utarło się przekonanie, że to smutna, szara, deszczowa pora roku. Tymczasem u nas to wygląda zupełnie inaczej. Kolorów, które oferuje jesień na Podkarpaciu, nie da się opisać, to trzeba zobaczyć! Cała gama barw, od jasnożółtego po ostrą czerwień, robią niezwykły klimat i nastrój - przekonywała Fac.

Górski
Górski potok w Bieszczadach/fot.wikimedia.commons/fot.Mrówa22

Krzysztof Antoniszak - gawędziarz, podróżnik i właściciel chaty agroturystycznej - zaproszenie w Bieszczady kieruje głównie do... zakochanych. Motywuje to tym, że jesień w Bieszczadach jest jak maj w innych miejscach Polski. - Wspomniana gama kolorów, ale też cisza, spokój i wiele ciekawych miejsc, które można zwiedzić. Mamy do zaoferowania mnóstwo imprez, spotkań, a przede wszystkim niezwykle lubiany i ceniony szlak smaków Podkarpackich - powiedział gość audycji.
Więcej o tym, co ciekawego oferują Bieszczady i Podkarpacie w najbliższych miesiącach - w zapisie audycji "Hyde Park".
ac, pg

Czytaj także

Mazury, Bieszczady i płaczące wierzby - siedem cudów Polski

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2014 17:00
- Podróżując po świecie nauczyłam się, że zawsze warto doceniać Polskę i jej krajobrazy, przestrzenie. - mówi Monika Witkowska, podróżniczka. - Nigdzie indziej nie znajdziemy bowiem tak pięknych, sosnowych lasów i pól, pełnych łanów zbóż.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Śladami I wojny światowej - Małopolska i Podkarpacie

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2014 18:00
Z okazji 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej, wędrowaliśmy po Małopolsce i części Podkarpacia w poszukiwaniu miejsc upamiętniających tamten czas.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka została "biebrznięta"!

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 15:30
"Raz na górze, raz na dole" to letni cykl Czwórki. Nasza ekipa przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, by pokazać wam, że nasz kraj ma w swoim zanadrzu wiele atrakcji. W tej odsłonie edycji wybraliśmy się do Biebrzańskiego Parku Narodowego, by poznać uroki tego miejsca.
rozwiń zwiń