Czy Mołdawię spotka to samo co Krym?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 17:01
Baszkan, gubernator, czyli odpowiednik wojewody autonomicznej prowincji Gagauzji w Mołdawii, Mihail Formuzal, niedawno przebywał w Moskwie z oficjalną wizytą.
Łuk triumfalny w stolicy Mołdawii - Kiszyniowie
Łuk triumfalny w stolicy Mołdawii - Kiszyniowie Foto: wikipedia/ własność publiczna/ Serhio

Według tamtejszych mediów miał spotkać się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Jednocześnie władze autonomii rozpoczęły tworzenie własnej Ludowej Gwardii, która ma podlegać tylko im. Eksperci zaczynają bić na alarm.

O tym, jaka przyszłość czeka Mołdawię i porozmawiamy w Czwórkowej "4 do 4" w środę, 9 marca, w środę po godz. 15.00. Na audycję zapraszamy od godz. 13.00 do 15.00.

Czytaj także

Z psem w Himalaje. "Ważna jest podróż, a nie jej cel"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 17:00
Agata Włodarczyk i Przemysław Bucharowski podróżują po świecie wraz z suczką Diuną. Nazywają siebie Wilczą Rodziną, Watahą, albo Trzema Wilkami. - Gdyby nie nasz pies, nie przeżylibyśmy tylu przygód, nie byłoby nas dziś tutaj - mówią w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bangladesz: świat, który powoli znika

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 14:00
Bartek Bernabiuk na własne oczy zobaczył i empirycznie poznał życie w Bangladeszu. - Tam nie ma klasycznych zabytków do zwiedzania - podsumowuje w Czwórce swoją podróż. - Można obserwować tylko życie mieszkańców. Ale to ich życie jest niesamowite.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Estonia, Tallin, Tartu, czyli przedsionek do Skandynawii

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 07:00
Jeśli ktoś szuka dobrego miejsca do życia i nie są mu straszne długie zimy to powinien wybrać Estonię. Z jej stolicy Tallina jest zaledwie 90 kilometrów do Helsinek.
rozwiń zwiń