X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szwedzi dziękują za płacenie abonamentu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 07:59
- Jeśli nie zapłacisz, to dostaniesz karę – to najczęstszy przekaz kampanii mających zwiększyć ściągalność abonamentu. Zupełnie inną drogę poprawienia finansów państwowych mediów wybrały władze w Sztokholmie.
Audio
  • Ewelina Grygiel o płaceniu abonamentu w innych krajach

- Szwedzi robią to tak, że przychodzą do delikwenta, który uiścił wymaganą opłatę i śpiewająco mu dziękują – mówiła w Czwórce Ewelina Grygiel. W Internecie, można obejrzeć filmiki z zaskoczonymi użytkownikami szwedzkiego radia i telewizji, którzy w takich miejscach jak kino, supermarket czy basen otrzymują wyśpiewane przez chór urzędników podziękowania.

- Działa to w ten sposób, że na specjalnej stronie internetowej można zgłosić osobę, która zapłaciła abonament i jeśli organizatorzy kampanii to zgłoszenie wybiorą to nasz znajomy będzie miał przyjemność wysłuchania podziękowań – opowiadała nasza reporterka.

Szwedzka kampania przynosi rezultaty, gdyż dzięki tej akcji przybyło 2 tysiące płatników. Innym ze szwedzkich sposobów na poprawienie ściągalności abonamentu, była kampania Tackfilm. W jej ramach, każdy, kto uiścił opłatę mógł zostać bohaterem filmiku, w którym lektorka namaszczała go na bohatera narodowego.

Więcej na temat różnych form płacenia abonamentu i sposóbów na jego ściąganie w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

(bch)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie płacisz abonamentu, będziesz miał problemy z kredytem

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2011 13:08
- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Poczta Polska znalazły rozwiązanie, które może być skuteczne w walce z dłużnikami – mówiła w Czwórce nasza reporterka Olga Mickiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abonament RTV zapłacisz wraz z rachunkiem za prąd

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2011 14:00
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji pracuje nad nowelizacją ustawy medialnej, zgodnie z którą abonament za publiczne media ściągałyby firmy energetyczne - pisze portal newsweek.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Decyzja ws. abonamentu jest w rękach polityków

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 08:54
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przygotowała nowe rozwiązania dotyczące abonamentu radiowo-telewizyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abonament – to się opłaca

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2012 13:20
Chcecie płacić abonament radiowo-telewizyjny, ale nie wiecie, od czego zacząć? Poniżej znajdziecie wskazówki, jak krok po kroku to zrobić.
rozwiń zwiń