Szwedzi dziękują za płacenie abonamentu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 07:59
- Jeśli nie zapłacisz, to dostaniesz karę – to najczęstszy przekaz kampanii mających zwiększyć ściągalność abonamentu. Zupełnie inną drogę poprawienia finansów państwowych mediów wybrały władze w Sztokholmie.
Audio
  • Ewelina Grygiel o płaceniu abonamentu w innych krajach

- Szwedzi robią to tak, że przychodzą do delikwenta, który uiścił wymaganą opłatę i śpiewająco mu dziękują – mówiła w Czwórce Ewelina Grygiel. W Internecie, można obejrzeć filmiki z zaskoczonymi użytkownikami szwedzkiego radia i telewizji, którzy w takich miejscach jak kino, supermarket czy basen otrzymują wyśpiewane przez chór urzędników podziękowania.

- Działa to w ten sposób, że na specjalnej stronie internetowej można zgłosić osobę, która zapłaciła abonament i jeśli organizatorzy kampanii to zgłoszenie wybiorą to nasz znajomy będzie miał przyjemność wysłuchania podziękowań – opowiadała nasza reporterka.

Szwedzka kampania przynosi rezultaty, gdyż dzięki tej akcji przybyło 2 tysiące płatników. Innym ze szwedzkich sposobów na poprawienie ściągalności abonamentu, była kampania Tackfilm. W jej ramach, każdy, kto uiścił opłatę mógł zostać bohaterem filmiku, w którym lektorka namaszczała go na bohatera narodowego.

Więcej na temat różnych form płacenia abonamentu i sposóbów na jego ściąganie w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

(bch)

Czytaj także

Nie płacisz abonamentu, będziesz miał problemy z kredytem

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2011 13:08
- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Poczta Polska znalazły rozwiązanie, które może być skuteczne w walce z dłużnikami – mówiła w Czwórce nasza reporterka Olga Mickiewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Abonament RTV zapłacisz wraz z rachunkiem za prąd

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2011 14:00
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji pracuje nad nowelizacją ustawy medialnej, zgodnie z którą abonament za publiczne media ściągałyby firmy energetyczne - pisze portal newsweek.pl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Decyzja ws. abonamentu jest w rękach polityków

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 08:54
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przygotowała nowe rozwiązania dotyczące abonamentu radiowo-telewizyjnego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Abonament – to się opłaca

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2012 13:20
Chcecie płacić abonament radiowo-telewizyjny, ale nie wiecie, od czego zacząć? Poniżej znajdziecie wskazówki, jak krok po kroku to zrobić.
rozwiń zwiń