Polskie Radio
Section05
abonament rtv

ANALIZA Politycy PO wzywali do niepłacenia abonamentu, teraz atakują media publiczne za rekompensatę

- To są elementy rekompensaty związanej z abonamentem - mówi poseł PiS Andrzej Kosztowniak. Tak polityk argumentował wprowadzoną do projektu ustawy budżetowej poprawkę zwiększającą z 2 do 2,7 mld zł dotacji na media publiczne. Abonamentu nie płaciło i nie płaci wciąż wielu Polaków także dlatego, że nawoływali do tego politycy opozycji, w tym Donald Tusk i Grzegorz Schetyna. 
Zobacz więcej na temat:  abonament rtv abonament POLSKA Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość media publiczne

"To alarm podniesiony w obronie własnego interesu". Michał Karnowski o proteście mediów

- Nie można uciekać od kontekstu, wielkie koncerny, mające w swoim portfolio także media, sięgnęły dzisiaj po bardzo mocne, brutalne narzędzie, sygnał alarmu, który powinien być zarezerwowany dla sytuacji wyjątkowych i naprawdę dotykających zagrożenia wolności słowa - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska abonament rtv TVPinfo media podatki polityka

"Kampania lobbingowa". Publicysta o protestach mediów ws. wprowadzenia nowego podatku

- Na pewno nie będzie to "koniec mediów". Ideałem byłby podatek, który zapłaciliby ci, którzy na reklamach zarabiają najwięcej i to bardzo często kosztem samych mediów, które nakręcają ruch, z którego te reklamy korzystają - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska Michał Rachoń abonament rtv TVPinfo media podatki polityka

"Zamach na pluralizm mediów". Prof. Waldemar Paruch o propozycji likwidacji TVP Info

- Wyborca, zanim podejmie decyzję polityczną, powinien mieć dostęp do informacji, pluralizm mediów jest niezbędny. W mediach elektronicznych jest coraz mniej pluralizmu, także w Polsce, siłą rzeczy jesteśmy uzależnieni od międzynarodowych korporacji - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog (UMCS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska Michał Rachoń abonament rtv TVPinfo media podatki

"Smutna spuścizna rządów Donalda Tuska". Jacek Sasin o ściągalności abonamentu RTV

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował, że poprosił Pocztę Polską o wstrzymanie działań w sprawie ściągalności abonamentu RTV.  "Kwestia ściągalności abonamentu RTV to smutna spuścizna rządów Donalda Tuska. To kolejna kwestia do gruntownego przemodelowania po naszych poprzednikach" - napisał na Twitterze. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media publiczne abonament rtv Jacek Sasin

Jakub Pacan: łączenie ustawy medialnej z onkologią jest niegodne

- Sprawa ustawy medialnej zdominuje debatę publiczną. Łączenie jej z onkologią uważam za niegodne. Wszyscy wiemy, że nie tak to  wygląda. Opozycja stosuje chwyt "przeznaczcie pieniądze na onkologię", choć czasami przedstawia się to, że pieniądze zostały odebrane onkologii - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan (Tygodnik "Solidarność"). Gościem był również dr Bartosz Machalica z Centrum Daszyńskiego. 
Zobacz więcej na temat:  media publiczne abonament rtv abonament Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020

"Równoważą pluralizm w debacie". Jolanta Hajdasz o roli mediów publicznych

- Większość mediów prywatnych ma kierunek liberalno-lewicowy. Media publiczne próbują równoważyć pluralizm światopoglądowy. Ponadto przywracają pamięć o ważnych postaciach i wydarzeniach historycznych, a także kultywują szacunek dla wartości chrześcijańskich - powiedziała Jolanta Hajdasz ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 media publiczne media polityka Andrzej Duda ustawa abonament rtv abonament Jolanta Hajdasz Rada Mediów Narodowych

Jest decyzja prezydenta ws. mediów publicznych. Lech Jaworski: nikomu nie zabrano pieniędzy

- Wiązanie pieniędzy na media publiczne ze służbą zdrowia, w kontekście funkcjonowania programów rządowych, w tym strategii onkologicznej, to jak wypalanie przekazu na twardym dysku, który musi być podany - mówił w Polskim Radiu 24 Lech Jaworski (Porozumienie). Gośćmi audycji byli również Konstanty Radziwiłł (PiS), Tadeusz Woźniak (Solidarna Polska), Hanna Gill-Piątek (Lewica), Marek Sawicki (PSL) i Dariusz Joński (Koalicja Obywatelska - Inicjatywa Polska). 
Zobacz więcej na temat:  media publiczne abonament rtv abonament Andrzej Duda media ustawa prezydent