Polskie Radio
Section05
abonament rtv

"Ten projekt jest czysto polityczny". Bochenek o głosowaniu przeciw likwidacji TVP Info

Podczas aktualnego posiedzenia Sejmu posłowie zajmą się projektem dotyczącym likwidacji abonamentu RTV oraz stacji TVP Info. To projekt, który firmuje Platforma Obywatelska, ale jest przedstawiany jako dokument obywatelski. Dziś w Sejmie ma omawiać go Rafał Trzaskowski, który chce zajmować się polityką krajową zamiast własnym miastem.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska POLSKA abonament rtv TVP Rafał Trzaskowski Sejm polityka Rafał Bochenek

Opozycja chce likwidacji TVP Info. Babinetz: absurdalny pomysł, PO nie jest w stanie znieść pluralizmu medialnego

Członek Rady Mediów Narodowych, poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Babinetz powiedział Polskiemu Radiu, że pomysł likwidacji TVP Info jest absurdalny. W Sejmie rozpoczęło się pierwsze czytanie projektu ustawy w tej sprawie. Został on przygotowany z inicjatywy prezydenta Warszawy, wiceszefa Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm Rafał Trzaskowski abonament rtv TVP

Trzaskowski wróci do Sejmu. Chce wzywać do likwidowania TVP Info i abonamentu RTV, ale nie ma czasu dla Warszawy

Podczas aktualnego posiedzenia Sejmu posłowie zajmą się projektem dotyczącym likwidacji abonamentu RTV oraz stacji TVP Info. To projekt, który firmuje Platforma Obywatelska, ale jest przedstawiany jako dokument obywatelski. Dziś w Sejmie ma omawiać go Rafał Trzaskowski, który chce zajmować się polityką krajową zamiast własnym miastem.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska POLSKA abonament rtv TVP Rafał Trzaskowski Sejm polityka

"To zapowiedzi groźne dla polskiej demokracji". Sellin o planie likwidacji IPN i TVP przez PO

- PO chce likwidować IPN, instytucję bardzo zasłużoną, w kontekście nawet dzisiejszego święta, Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - powiedział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin w Programie 1 Polskiego Radia. Mówił także o obywatelskim projekcie ustawy dot. likwidacji TVP Info i abonamentu radiowo-telewizyjnego.
Zobacz więcej na temat:  PRL IPN Platforma Obywatelska Jarosław Sellin POLSKA abonament rtv TVP

ANALIZA Dotacje budżetowe to filar funkcjonowania mediów publicznych na Zachodzie. Jak na tym tle wypadają Polskie Radio i TVP?

System funkcjonowania największych mediów w Europie opiera się głównie na finansowaniu publicznym. Europejska Unia Nadawców (EBU) wskazuje, że model biznesowy publicznych mediów na Starym Kontynencie to w ponad 79 procentach pomoc publiczna, a tylko nieco ponad 17 procent są to wpływy z działalności komercyjnej. Na największe wsparcie mogą liczyć nadawcy w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA biznes media POLSKA media publiczne abonament rtv

Budżet na rok 2023. 2,7 mld zł rekompensaty dla TVP i Polskiego Radia

Sejm przyjął ustawę budżetową na rok 2023. W głosowaniu posłowie odrzucili wszystkie 77 poprawek Senatu. Ustawa teraz trafi do prezydenta. Odrzucenie poprawek izby wyższej parlamentu oznacza, że do budżetu wraca rekompensata abonamentowa dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia wynosząca 2,7 mld zł. Środki pozwolą na sfinansowanie wielu misyjnych projektów realizowanych wyłącznie przez media publiczne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media media publiczne telewizja publiczna TVP Polskie Radio abonament rtv GOSPODARKA

ANALIZA Politycy PO wzywali do niepłacenia abonamentu, teraz atakują media publiczne za rekompensatę

- To są elementy rekompensaty związanej z abonamentem - mówi poseł PiS Andrzej Kosztowniak. Tak polityk argumentował wprowadzoną do projektu ustawy budżetowej poprawkę zwiększającą z 2 do 2,7 mld zł dotacji na media publiczne. Abonamentu nie płaciło i nie płaci wciąż wielu Polaków także dlatego, że nawoływali do tego politycy opozycji, w tym Donald Tusk i Grzegorz Schetyna. 
Zobacz więcej na temat:  abonament rtv abonament POLSKA Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość media publiczne