Szukasz pomysłu na biznes? Zostań mieszkanicznikiem

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 19:30
- Jest to inny pomysł na zarabianie pieniędzy i zabezpieczenie swoich przychodów na starość – mówiła w Czwórce Maria Semczyszyn reprezentująca stowarzyszenie osób wynajmujących mieszkania.
Audio
  • Maria Semczyszyn o stowarzyszeniu Mieszkanicznik
  • Błażej Prośniewski o wynajmowaniu wiosek w Niemczech

17 marca, w Łodzi odbędzie się Kongres Otwarcia Stowarzyszenia Mieszkanicznik, zrzeszającego osoby zainteresowane życiem z najmu mieszkań, a co za tym idzie, uregulowaniem tego rynku dobrym prawem i zwyczajem.

- Mieszkanicznik, to nowe określenie na kogoś, kto posiada przynajmniej jedną nieruchomość, wynajmuje ją komuś i jest to jego biznes. W naszym stowarzyszeniu są też osoby, które dopiero planują w ten sposób zarabiać, albo budować swoje pasywne przychody – wyjaśniała w audycji "Pod lupą" Maria Semczyszyn.

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy blogera Sławka Muturi, który od lat na swojej stronie fridomia.pl porusza zagadnienia związane z tą strategią życiową polegającą na zabezpieczeniu swoich finansów poprzez wynajmowanie mieszkań. Stowarzyszenie Mieszkaniczk za zadanie stawia sobie ustalenie reguł, które zapewnią łatwiejszy start w tym biznesie.

- Do tej pory nie było miejsca, w którym można byłoby wypracować zasady, czy dobre praktyki na tym rynku. Chcemy dzięki stowarzyszeniu skłonić inne podmioty do zaproponowania mieszkanicznikom lepszych kredytów, rozwiązań ubezpieczeniowych, żebyśmy mogli korzystać z ofert lepiej dostosowanych do naszych potrzeb – mówił gość Justyny Dżbik.

Jak zapewniała Maria Semczyszyn celem stowarzyszenia jest także poprawienie sytuacji osób wynajmujących poprzez wypracowanie jasnych i określonych zasad najmu lokali. Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

bch

Czytaj także

Home stager odpicuje ci dom

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2011 16:02
Można powiedzieć, że kreujemy sceny dla potencjalnych klientów, by oglądając nieruchomość mieli oni świadomość danego wnętrza i jego możliwości – tłumaczy Maria Semczyszyn, home stager.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasta budują osiedla seniorów

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2011 10:57
Gminy budują dla seniorów osiedla, w których mieszkania będzie można kupić po preferencyjnych cenach - starsi ludzie to recepta na wyludnianie miast i zastrzyk gotówki dla gminnych kas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deweloperzy marzą o wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2012 09:09
Polscy deweloperzy coraz częściej inwestują za wschodnią granicą. Zdaniem gazety na Białorusi, Ukrainie czy w Rosji rynki nieruchomości są słabiej rozwinięte niż w Polsce.
rozwiń zwiń