X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szukasz pomysłu na biznes? Zostań mieszkanicznikiem

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 19:30
- Jest to inny pomysł na zarabianie pieniędzy i zabezpieczenie swoich przychodów na starość – mówiła w Czwórce Maria Semczyszyn reprezentująca stowarzyszenie osób wynajmujących mieszkania.
Audio
  • Maria Semczyszyn o stowarzyszeniu Mieszkanicznik
  • Błażej Prośniewski o wynajmowaniu wiosek w Niemczech

17 marca, w Łodzi odbędzie się Kongres Otwarcia Stowarzyszenia Mieszkanicznik, zrzeszającego osoby zainteresowane życiem z najmu mieszkań, a co za tym idzie, uregulowaniem tego rynku dobrym prawem i zwyczajem.

- Mieszkanicznik, to nowe określenie na kogoś, kto posiada przynajmniej jedną nieruchomość, wynajmuje ją komuś i jest to jego biznes. W naszym stowarzyszeniu są też osoby, które dopiero planują w ten sposób zarabiać, albo budować swoje pasywne przychody – wyjaśniała w audycji "Pod lupą" Maria Semczyszyn.

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy blogera Sławka Muturi, który od lat na swojej stronie fridomia.pl porusza zagadnienia związane z tą strategią życiową polegającą na zabezpieczeniu swoich finansów poprzez wynajmowanie mieszkań. Stowarzyszenie Mieszkaniczk za zadanie stawia sobie ustalenie reguł, które zapewnią łatwiejszy start w tym biznesie.

- Do tej pory nie było miejsca, w którym można byłoby wypracować zasady, czy dobre praktyki na tym rynku. Chcemy dzięki stowarzyszeniu skłonić inne podmioty do zaproponowania mieszkanicznikom lepszych kredytów, rozwiązań ubezpieczeniowych, żebyśmy mogli korzystać z ofert lepiej dostosowanych do naszych potrzeb – mówił gość Justyny Dżbik.

Jak zapewniała Maria Semczyszyn celem stowarzyszenia jest także poprawienie sytuacji osób wynajmujących poprzez wypracowanie jasnych i określonych zasad najmu lokali. Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Home stager odpicuje ci dom

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2011 16:02
Można powiedzieć, że kreujemy sceny dla potencjalnych klientów, by oglądając nieruchomość mieli oni świadomość danego wnętrza i jego możliwości – tłumaczy Maria Semczyszyn, home stager.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasta budują osiedla seniorów

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2011 10:57
Gminy budują dla seniorów osiedla, w których mieszkania będzie można kupić po preferencyjnych cenach - starsi ludzie to recepta na wyludnianie miast i zastrzyk gotówki dla gminnych kas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deweloperzy marzą o wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2012 09:09
Polscy deweloperzy coraz częściej inwestują za wschodnią granicą. Zdaniem gazety na Białorusi, Ukrainie czy w Rosji rynki nieruchomości są słabiej rozwinięte niż w Polsce.
rozwiń zwiń