Red Bull Sprint&Skid: ostra jazda na "ostrym kole"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 07:00
Tak zwane "ostre koło" to jazda rowerem dla prawdziwych hardcore’owców. Bez hamulców. – A w tych zawodach potrzeba także dużo pozytywnej energii i siły, by najpierw przysprintować, a potem przyskidować podczas powrotu – opowiadają goście Czwórki.
Audio
  • Rozmowa z Sabriną Staniewską i Wojciechem Pańczykiem

Zawody polegają na tym, by, jak tłumaczy w Czwórce Sabrina Staniewska, sędzina, która za kilka tygodni będzie oceniać umiejętności zawodników startujących w zawodach Red Bull Sprint & Skid, przejechać 250 metrów, zwolnić, zrobić zwrotkę i w drodze powrotnej przejechać przez "skida". – To przyblokowanie tylnego hamulca, które powoduje, że rower natychmiast zatrzymuje się i staje na "ostrym kole" – mówi Staniewska.

W tych zawodach udział mogą wziąć zarówno fachowcy i spece od „ostrego koła”, jak i zupełnie początkujący miłośnicy jednośladów, ale ci drudzy, jak przyznają goście Czwórki, mogą mieć mniejsze szanse na zwycięstwo.

Impreza nie odbywa się po raz pierwszy, ale dopiero teraz uczestnicy będą mieli szansę zmierzyć się w konkurencji na „ostrym kole”. – Marka Red Bull stara się poszukiwać środowisk sportowych, kulturowych, subkulturowych, które intensywnie się rozwijają – tłumaczy Wojciech Pańczyk. – A ostrokołowcy to bardzo fajne, kolorowe środowisko, choć taka jazda na rowerze nie jest prosta. Staramy się więc ich wspierać, dawać im szansę, organizować imprezy, które przyciągają choćby zawodników z zagranicy.

Zawody Red Bull Sprint&Skid odbędą się 23 czerwca w stołecznym Cudzie nad Wisłą pod patronatem Czwórki. Więcej o imprezie czytaj: Red Bull Sprint&Skid

Posłuchaj całej rozmowy z Sandrą Staniewską i Wojciechem Pańczykiem, bądź obejrzyj nagranie ze studia na wideo, po kliknięciu w ikonkę kamery.

(kd)

Zobacz więcej na temat: rower sabrina

Czytaj także

"Gruby Brzuch" GrubSona

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2012 05:00
Informujemy zniecierpliwionych fanów GrubSona, którzy czekają na jego kolejne wydawnictwo. Jego nowy album, "Gruby Brzuch" jest już dostępny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moje 89 Pokolenie – kino w świecie Web 2.0

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 13:20
Moje 89 Pokolenie to nowatorski projekt „crowdsourcingowego” filmu dokumentalnego portretującego generację ludzi urodzonych w nowej Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska Diva muzyki pop na festiwalu muzyki elektronicznej?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 11:14
22-23 czerwca to data drugiej edycji festiwalu "Próba Dźwięku Festiwal" Idealna propozycja na rozpoczęcie lata!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Audioriver 2012

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 12:00
Zapraszamy na tegoroczny festiwal Audioriver 2012! Impreza znów pod patronatem Czwórki!
rozwiń zwiń