Tylko 1/3 turystów interesuje widok z Mont Saint Michel

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 16:18
Mont Saint Michel to najczęściej odwiedzane miejsce w Normadii. Kamienne domki i urok wąskich uliczek sprawiają, że wielu zapomina, by zobaczyć panoramę z samej góry miasteczka.
Audio

Artur Połoczański z Centrum Informacji o Francji przekonuje, że to bardzo inspirujący region, miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić.

- Mont Saint Michel to cud natury i architektury. Z zatoki wyrasta cudne, kamienne wzgórze, które jest od samej podstawy zabudowane kamiennymi domkami - opowiada Artur Połoczański. - Wyspę wieńczy budynek opactwa z ogrodem - dodaje.

Zaskakujące są informacje, że tylko 1/3 turystów, którzy przybywają na wyspę, dociera na samą górę, odwiedza opactwo.

Poznaj tajemnice innych zakątków świata!

Artur Połoczański poleca Mont Saint Michel na jednodniowy wypad. Dodatkowo w Normandii koniecznie należy odwiedzić Giverny - serce impresjonizmu. Tu swój dom i ogród założył Claude Monet, tu malował słynne Nenufary. Artysta o swoim miasteczku mówił, że "światło w Giverny pada jak nigdzie indziej na ziemi".

A jak wygląda dziś normandzka kuchnia, co koniecznie należy zamówić w restauracji dowiesz się słuchając audycji Krzysztofa Grzybowskiego "4 do 4".

Zapraszamy również do wysłuchania materiału Anny Depczyńskiej o normandzkich plażach.
(pj)


Czytaj także

300 słonecznych dni w roku? Ach, Lazurowe Wybrzeże...

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 12:00
Do tego należy dodać morze i góry, 5000 restauracji, tysiące imprez kulturalnych i już wiemy dlaczego Lazurowe Wybrzeże jest najczęściej odwiedzanym regionem Francji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kijów: miasto w którym spełniają się marzenia

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2012 17:57
Wybierając się do Kijowa, warto zaplanować trasę zwiedzania w taki sposób, by oprócz znanych turystycznych atrakcji odwiedzić także miejsca ciekawe, a trochę zapomniane przez zwiedzających.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od Kolumba po największe targi żeglarskie w Europie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 17:46
Okazuje się, że Włochy to nie tylko Rzym, albo piękne plaże. Jest tam mnóstwo niezwykłych atrakcji turystycznych, jak choćby dom Krzysztofa Kolumba. Czwórka zaprasza do urokliwego regionu, jakim jest Liguria.
rozwiń zwiń