Lucerna zaprasza na most

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 18:17
- Od banków, zegarków i czekolady się nie ucieknie, ale to miasto kusi swym średniowiecznym klimatem – mówił w Czwórce Albert Tissot.
Audio

Położoną nad jeziorem Lucernę warto odwiedzić dla Mostu Klasztronego, który jest jedną z najstarszych tego typu konstrukcji w Europie. – Po raz pierwszy został zbudowany w roku 1365, niestety w 1993 roku częściowo spłonął, więc obecnie możemy podziwiać jego rekonstrukcję – opowiadał gość Krzysztofa Grzybowskiego.

Most jest w całości drewniany. W jego krokwiach umieszczone są obrazy przedstawiające historię miasta i regionu.

Poznaj tajemnice innych zakątków świata >>>

Ci, którzy chcą się cofnąć w czasie jeszcze bardziej powinni odwiedzić Ogród Ludowy, w którym zobaczyć można prehistoryczne dziedzictwo Szwajcarii. – Dawniej w tym miejscu rosły palmy, które następnie zostały zalane przez ocean. Ślady po nich można oglądać w umieszczonych w parku piaskowcach – opowiadał Tissot.

Więcej na temat turystycznych atrakcji Lucerny dowiesz się słuchając nagrania audycji "4 do 4".

bch

Czytaj także

Tam, gdzie Tolkien chodził na piwo

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 17:01
Oksford można zwiedzać wieloma szlakami. Ciekawą propozycją jest spacer po tym miasteczku śladami mistrza gatunku, twórcy słynnej trylogii fantasy, J.R.R. Tolkiena.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dublin: miasto piękne i… odrobinę przerażające

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 17:20
U2, Sinead O’Connor, James Joyce, czy Samuel Beckett to twórcy światowego formatu, pochodzący z Irlandii. Oprócz tego na świecie słynny jest irlandzki taniec i zielone piwo. Ta wyspa jest jednak także wymarzonym miejscem dla turystów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fryzja kusi spacerami po dnie morza

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 17:46
To jedna z głównych atrakcji turystycznych tej holenderskiej prowincji. Warto jednak pamiętać, by przyjemności tej oddawać się nie dłużej niż przez sześć godzin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czarodziejski szlak białych miast

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 17:22
Andaluzja ma dla nas wiele niespodzianek jedną z nich jest ten szlak. Mieszkańcy miasteczek co roku rywalizują, kto najpiękniej pomaluje swój dom... na biało.
rozwiń zwiń