Żubry na uspokojenie i dla prokrastynacji

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 15:00
Patrzenie na zwierzęta wywołuje pozytywne emocje. Jest też świetną wymówką, żeby odłożyć na później np. naukę do egzaminów. Podczas sesji wielu dosięga prokrastynacja.
Audio
  • Żubry na uspokojenie i dla prokrastynacji - materiał Eli Burzy

Transmisje z polanki żubrów z Puszczy Białowieskiej codziennie na stronie internetowej ogląda blisko 20 tysięcy osób. Część z nich to pewnie fani rosnącego w siłę fanpaga internetowego o nazwie "Jeszcze tylko sprawdzę, co robią żubry i mogę zacząć się uczyć", która już ma 36 tysięcy fanów.

- Założyłam tę stronę wieczorem, w niedzielę. Na początku polubiło to paru moich znajomych, po paru godzinach było 200 osób, a rano, jak wstałam, 15 tysięcy - mówi Katarzyna Długoszewska studentka UKSW i administratorka fanpaga. - Uczyłam się do sesji, miałam dużo egzaminów i oglądałam żubry. Tę stronę założyłam dla żartu - dodaje.

Marię Cywińską, socjologa internetu popularność podlądania żubrów, by się nie uczyć, w ogóle nie dziwi. - Student znajdzie każdy możliwy sposób by się nie uczyć - mówi.
Zjawisko zajmowania się innymi sprawami, by odwlec zajęcie mniej "miłe" nazywamy prokrastynacją.
Freud by powiedział, że ludzie prokrastynują, bo kieruj nimi zasada przyjemności - mówi czwórkowy ekspert. - Prokrastynacja pojawia się wtedy, gdy musimy wykonywać czynności niezbyt przyjemne. Odkładamy je bez końca, przesuwamy w czasie - dodaje.

Więcej o podglądaniu żubrów i prokrastynacji dowiesz się słuchając załączonego materiału Eli Burzy w audycji Krzysztofa Grzybowskiego "4 do 4".

(pj)

Czytaj także

Co czwarty żubr na świecie jest Polakiem

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 23:00
Po zakończeniu II wojny światowej Polska stała się centrum hodowli żubra. Co czwarty osobnik spośród ponad czterech tysięcy żyjących obecnie na świecie zamieszkuje Białowieżę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zobacz, jak karmi się żubra

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 15:00
Białowieża pokazuje online zimowe dokarmianie żubrów, żyjących na wolności w tamtejszej Puszczy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żubry online, czyli podejrzyj króla puszczy

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 15:04
Jest to możliwe dzięki projektowi Lasów Państwowych, które umieściły specjalną kamerę na skraju Puszczy Białowieskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Władcy puszczy i… sieci

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 17:03
Wielkim zainteresowaniem cieszy się dostępna w Internecie transmisja na żywo z Nadleśnictwa Browsk. Jej bohaterami są… żubry.
rozwiń zwiń