X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kajakiem po Wiśle - od źródeł do ujścia

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 16:33
- Mój pomysł związany jest z obchodami Roku Rzeki Wisły. Pochodzę z powiatu otwockiego obok Warszawy i chcę promować zarówno powiat, jak i moją gminę Karczew - mówił w Czwórce Piotr Gajgier, nauczyciel historii, który 25 czerwca rusza na spływ królową polskich rzek.
Audio
  • Jak przygotować się do spływu kajakowego Wisła? (Sobotologia/Czwórka)
Piotr Gajgier
Piotr Gajgier Foto: Piotr Gajgier

Piotr Gajgier Bystrza na rzece to spiętrzenia wody i prądy tworzące się na przykład przez znajdujące się pod wodą kamienie

- Staruję z Goczałkowic-Zdroju, a do przepłynięcia mam aż 1047 kilometrów - opowiadał w rozmowie z Patrykiem Kuniszewiczem Piotr Gajgier. Przekonywał także, że Wisła do łatwych rzek nie należy. - Najtrudniejszy jest odcinek na samym początku od Goczałkowic do Sandomierza. Są tam śluzy i bystrza, na które trzeba uważać - tłumaczył kajakarz.

A co na taką wyprawę ze sobą wziąć? - Trzeba zabrać jak najmniej i jak najlżejsze rzeczy. Wszystko musi nam się przydać - podkreślił Piotr Gajgier. Gość "Sobotologii" mówił też o tym, jak na spływie kajakowym się żywić oraz jakie na kajakarzy czyhają niebezpieczeństwa. Pokazywał też, jak wodę z Wisły uczynić zdatną do picia.

Sprawdź też:
wisła 1200.jpg
Rok Rzeki Wisły. Za nami pierwszy przystanek w Gdańsku

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi:  Patryk Kuniszewicz

Gość: Piotr Gajgier (nauczyciel historii w Publicznym Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Karczewie, kajakarz, podróżnik)

Data emisji: 17.06.2017

Godzina emisji: 9.08

jsz/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kajakowy spływ Wisłą. Zapach wody i słońca

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 13:46
Wisła to nie tylko królowa polskich rzek, lecz także wyzwanie dla kajakarzy. W Roku Rzeki Wisły o kajakarskiej Vistuliadzie 2017, która odbędzie się na odcinku niemal 1000 km od punktu "0" szlaku do Bałtyku, w Czwórce opowiada Ewa Kruszewska z Fundacji Promocji Rekreacji "KIM".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zalew Włocławski. Wymarzony akwen dla żeglarzy

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 13:00
- Nawet we Włocławku sporo ludzi nie wie, jaki atut mają za zaporą. Kilka jezior mazurskich może się tu zmieścić - mówi w Czwórce Borys Celmer, który w rozmowie z Hanną Dołęgowską opowiada m.in. o finiszującym 18 czerwca Włocławskim Tygodniu Żeglarskim. 
rozwiń zwiń