X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kajakowy spływ Wisłą. Zapach wody i słońca

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 13:46
Wisła to nie tylko królowa polskich rzek, lecz także wyzwanie dla kajakarzy. W Roku Rzeki Wisły o kajakarskiej Vistuliadzie 2017, która odbędzie się na odcinku niemal 1000 km od punktu "0" szlaku do Bałtyku, w Czwórce opowiada Ewa Kruszewska z Fundacji Promocji Rekreacji "KIM".  
Audio
  • Dlaczego warto wybrać się na kajakarską Vistuliadę 2017? (Co Was kręci?/Czwórka)
Widok na Wisłę w okolicach Grudziądza
Widok na Wisłę w okolicach Grudziądza Foto: Zbigniew Guzowski/Shutterstock.com

- Inspiracją do zorganizowania spływu Wisłą jest licząca 2500 kilometrów wyprawa Dunajem aż do Morza Czarnego - mówi Ewa Kruszewska. - Różnicą jednak jest, że Dunaj płynie przez wiele państw, a Wisła to chyba jedyna taka duża rzeka w Europie, która od źródła do ujścia znajduje się na terenie jednego kraju - wyjaśnia.

Posłuchaj też:
Wisła Tyniec 1200x660.jpg
Rok Rzeki Wisły. To czas królowej polskich rzek

Startująca 28 czerwca i trwająca do 5 sierpnia Vistuliada przebiega przez 6 tygodniowych etapów i jest jedyną w swoim rodzaju okazją, żeby zwiedzać znajdujące się nad Wisłą zabytki, poznawać miejscowe tradycje i zwyczaje. Największą jednak atrakcją zdaje się być możliwość obcowania z dziką rzeką. - To jest bezsprzeczny walor tego spływu, podczas którego kilka godzin dzienne spędzamy na wodzie w ciszy - zachęca Ewa Kruszewska.

W audycji mówimy także o tym, czemu wiślana woda jest z natury rzeczy mętna, jakie atrakcje ornitologiczne czekają na uczestników Vistuliady oraz czy - aby wziąć w niej udział - trzeba mieć kajakarskie doświadczenie.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi:  Hanna Dołęgowska

Data emisji: 2.04.2017

Godzina emisji: 11.34

jsz/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chasing Niagara". Kajakiem przez wodospady

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2016 16:40
"Chasing Niagara" to niezwykły dokument Rusha Sturgesa, który opowiada o kajakowej wyprawie przez wodospad Niagara. - Są emocje, piękne kadry i kawał świata w obrazku - opowiada Szymon Mioduszewski, przedstawiciel dystrybutora filmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok Rzeki Wisły. To czas królowej polskich rzek

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2017 10:00
Rozpoczął się Rok Rzeki Wisły. To ostatnia duża rzeka Europy z krajobrazem naturalnej, nieuregulowanej rzeki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie rzeki. Czy warto je zamienić w wodne autostrady?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 18:20
- Transport rzeczny powstał w XIX wieku do przewozu ładunków masowych, głównie węgla. W dzisiejszych warunkach i w handu "door to door" wydaje się, że kompletnie nie będzie on spełniał swojego zadania - mówi prof. Artur Magnuszewski z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyprawa na Everest. Najmłodsza Polka na dachu świata

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 12:53
- Faktycznie mam szansę zostać najmłodszą Polką na szczycie tej góry, jednak nie to jest dla mnie najważniejsze. Liczy się sama wyprawa - mówi 25-letnia Sylwia Bajek, która na Czomolungmę wybiera się razem ze swoim partnerem Szczepanem Brzeskim. Jak himalaiści przygotowują się do zdobycia ośmiotysięcznika? 
rozwiń zwiń