Zalew Włocławski. Wymarzony akwen dla żeglarzy

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 13:00
- Nawet we Włocławku sporo ludzi nie wie, jaki atut mają za zaporą. Kilka jezior mazurskich może się tu zmieścić - mówi w Czwórce Borys Celmer, który w rozmowie z Hanną Dołęgowską opowiada m.in. o finiszującym 18 czerwca Włocławskim Tygodniu Żeglarskim. 
Audio
  • Jak się żegluje na Zalewie Włocławskim? (Co Was kręci?/Czwórka)
  • Relacja z Extreme Racing Cup (Co Was kręci?/Czwórka)
Wschód słońca nad Wisłą w okolicach Włocławka
Wschód słońca nad Wisłą w okolicach WłocławkaFoto: cpaulfell/Shutterstock.com
Sprawdź też:
Wisła Grudziądz 1200x660.jpg
Kajakowy spływ Wisłą. Zapach wody i słońca

- Chodziło nam przede wszystkim o to, żeby sprowadzić ludzi nad nasz akwen. Staraliśmy się, aby w programie wydarzenia znalazło się coś dla każdego. Samo żeglarstwo, to trudny sport - przekonuje Borys Celmer. - Udało nam się pozyskać bardzo wielu partnerów i wciągnąć w nasze wydarzenie cały Włocławek. Zaangażowaliśmy w nie wszystkie porty - dodaje.

Zalew Włocławski to powstały w 1970 roku sztuczny akwen, liczący blisko 60 km2 powierzchni. Jaka obecnie znajduje się na nim żeglarska infrastruktura? - Bez większego problemu można tu pływać od mariny do mariny. Na odcinku do Płocka jest ich aż kilkanaście - zachęca Borys Celmer. W Czwórce zaproszony gość opowiada także o atrakcjach ostatniego dnia Włocławskiego Tygodnia Żeglarskiego, jakie istnieją i powstają na Zalewie Włocławskim kluby żeglarskie, jakie wyścigi można na tym akwenie organizować oraz jak zarażać ludzi bakcylem żeglarstwa i sportów wodnych.

Ponadto w audycji odwiedziliśmy także odbywające się niedaleko Łodzi i objęte Czwórkowym patronatem zawody Extreme Racing Cup, podczas których łączą siły kierowcy sprawni i ci z niepełnosprawnościami. Zapraszamy do wysłuchania nagrań "Co Was kręci?".

Borys Celmer i Hanna Dołęgowska w Czwórce/fot. Czwórka Borys Celmer i Hanna Dołęgowska w Czwórce/fot. Czwórka

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Materiał przygotował: Robert Grzędowski

Gość: Borys Celmer (Prezes Polskiego Towarzystwa Regatowego Klasy Micro)

Data emisji: 18.06.2017

Godzina emisji: 11.07

jsz/zi

Czytaj także

Laura Dekker. Nastolatka, która opłynęła świat

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 17:40
Urodziła się podczas 7-letniej podróży morskiej swoich rodziców. Pierwsze 4 lata życia spędziła na otwartym morzu, a jako 6-latka dostała pierwszą łódkę. W wieku 14 lat przepłynęła Kanał La Manche, a później wybrała się w samotny rejs dookoła świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Diverse Downhill Contest - wyścig zawsze ekstremalny

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 14:41
Trasa na stoku góry Stożek w Wiśle stworzona została już 11 lat temu i doczekała się miana kultowej. Tam właśnie odbywają się Diverse Downhill Contest, jedne z największych i najbardziej popularnych zawodów downhillowych w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bike Town Przemyśl. Jesteśmy na najlepszym festiwalu rowerowym w Polsce!

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 15:40
Przemyśl to rowerowa stolica Podkarpacia, a impreza z cyklu Bike Town to chyba najlepszy festiwal poświęcony tej dyscyplinie w Polsce. - Pokazujemy rowery z każdej strony - podkreśla Maciej Kudzbora, organizator festiwalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taniec jak terapia. Pomaga szczęśliwie żyć?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 12:53
Czy rzeczywiście taniec pomaga się odstresować i rozładować napięcia? Miedzy innymi o tym Jakub Jamrozek rozmawiał z Martą Nitą i Piotrem Lenartem, mistrzami tańca w West Coast Swingu (WCS). - WCS to taniec, który ciągle ewoluuje. On jest oparty na muzyce, która jest popularna w danym okresie. Kiedyś wyglądał inaczej niż dziś - opowiadała Marta Nita.
rozwiń zwiń