Weekend z psem. Wystawy, dogparki, wolontariat w schronisku

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 12:00
Niektórzy weekend spędzają w łóżku relaksując się po tygodniu ciężkej pracy. Innych o świcie budzą psie oczy z wymalowanym pytaniem: hej, idziemy się już bawić?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Olena Yakobchuk

Zobacz
pies kolana laptop praca zdalna shutter 1200 Mirjana Zidar.jpg
Razem raźniej. Czworonóg w domu - nieoczekiwany efekt pandemii

Właściciele psów wiedzą, ile zawdzięczają swoim podopecznym: mają lepszą kondycję, mniej się stresują, a badania naukowców dowodzą także, że odczuwają większe zadowolenie ze swojej pracy. Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na czworonoga w domu. Co mogą zrobić, jeśli bardzo kochają psy?

Posłuchaj
04:11 CZWÓRKA Sobotologia - psy 12.06.2021.mp3 Psie rozrywki, czyli czas wolny z czworonogiem (Sobotologia/Czwórka)

Sprawdź
słoń pies ptaki zwierzęta 1200.jpg
Dorota Sumińska: zwierzęta są genialne, tylko my nie umiemy tego docenić

- Polecam wystawy psów rasowych. To świetna zabawa i dla właściceli, i dla psiaków oraz dla publiczności - przekonuje Aleksandra Ombrębalsa z hodowli White Fusion. - Wystawy organizowane są przez cały rok w Polsce i na całym świecie, warto jednak wcześniej sprawdzić czy jest otwarta dla osób z zewnątrz. 

Posłuchaj także:

W poszukiwaniu psich towarzyszy możemy także wybrać się do dogparku. - To specjalne wydzielone i ogrodzone miejsca, na których znajduje się psi wybieg, często z dodatkowymi przeszkodami - wyjaśnia rozmówczyni Agaty Nowotnik. Zawsze możemy także zostać wolontariuszami w schronisku dla zwierząt. Do naszych zadań będzie należeć: wychodzenie z psami, socjalizowanie zwierząt i szukanie im nowego domu.

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał: Agata Nowotnik

Data emisji: 12.06.2021

Godzina emisji: 09.20

kul

Czytaj także

Jak fotografować jedzenie? Najpierw wizja, potem aplikacje

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2020 11:00
W czasach Instagrama każdemu z nas zależy, żeby zdjęcia, które udostępniamy na profilu, były jak najbardziej atrakcyjne. A co oglądamy w sieci najchętniej? Zdjęcia jedzenia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak podkręcić swój mózg? Ćwiczenia na koncentrację

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 10:20
Oprócz powtarzania dat, wzorów i słówek do matury warto też poćwiczyć koncentrację. Umiejętność skupienia się przyda się nie tylko na egzaminie dojrzałości.
rozwiń zwiń