Nieprzeciętni 2022: Kogo ma na muszce Monika Kukla?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 11:00
- Moja najważniejsza zaleta to zawziętość. Uparcie dążę do wyznaczonego celu, choć droga do tego nie jest łatwa - mówi Monika Kukla, parabiathlonistka i jurorka Plebiscytu Nieprzeciętni 2022.
Monika Kukla
Monika Kukla Foto: Bartłomiej Zborowski / Polski Komitet Paraolimpijski

Nieprzeciętność poszerza horyzonty

- Ludzie nieprzeciętni robią więcej, niż muszą, angażują się w różne akcje i realizują to, co sobie założyli, nawet jeśli napotykają trudności - mówi gość Czwórki. - Nieprzeciętność poszerza horyzonty i dodaje skrzydeł do działania

Monika Kukla urodziła się z wrodzoną wadą kończyny dolnej. Przeszła wiele operacji, w tym absolutnie nowatorskich, ale to nie pozwoliło jej na poruszanie się bez kuli. Mimo to postanowiła poświęcić się sportowi - próbowała już m.in. jeździectwa, pływania, crossfitu, wioślarstwa, biegów narciarskich i biathlonu. - Szukając Nieprzeciętnego będę zwracała uwagę na indywidualizm. Liczę, że do plebiscytu zgłoszą się osoby nietuzinkowe z oryginalnymi pomysłami.  

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia

Monika Kukla jest mistrzynią Europy w crossficie osób z niepełnosprawnościami, a w tym roku po raz pierwszy reprezentowała Polskę na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich, które odbyły się w Pekinie. Zawodniczka startowała w dwóch dyscyplinach: biathlonie i narciarstwie biegowym. Jej motto brzmi: marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia. - Start w Pekinie był jak dotąd moim największym marzeniem, które spełniłam. Kolejnym będzie udział w następnych igrzyskach i zdobycie medalu.  Na razie ograniczam się do tego, więc nie chcę mówić na głos, w jakim ma być kolorze - śmieje się rozmówczyni Szymona Jaworskiego. - Mam też nadzieję, że dla uczestników Czwórkowego plebiscytu tytuł Nieprzeciętnego również będzie spełnieniem marzeń, i już nie mogę się doczekać, kiedy poznam tych fantastycznych ludzi.

Posłuchaj
05:14 CZWÓRKA Sobotologia - Momika Kukla 02.04.2022.mp3 Monika Kukla o nieprzeciętności i wytrwałości w dążeniu do celu (Sobotologia/Czwórka)

Sprawdź także:

Nieprzeciętny - może to właśnie Ty!

Plebiscyt Nieprzeciętni 2022 ma na celu zaprezentowanie ludzi, którzy w swojej pracy, swoim środowisku robią rzeczy niebanalne, mają nietypowe zainteresowania, tworzą nieprzeciętne rzeczy. Jednym słowem - wszystkich, których można określić mianem "wyjątkowych". Pierwszy etap konkursu - nadsyłanie zgłoszeń - potrwa do 17 kwietnia. Kandydatów mogą proponować przyjaciele, rodzina, znajomi, współpracownicy, zgłaszać się mogą także sami zainteresowani. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek pomiędzy 18. a 35. rokiem życia. 

ZGŁOŚ SIĘ DO PLEBISCYTU <<<

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi: Szymon Jaworski

Gość: Monika Kukla (parabiathlonistka i paranarciarka biegowa) 

Data emisji: 02.04.2022

Godzina emisji: 09.15

Czytaj także

"Nieprzeciętny" Michał Brańka - skąd czerpać dziś optymizm?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2022 20:50
21 marca wystartowała kolejna odsłona Plebiscytu Nieprzeciętni. Zanim poznamy tegorocznych kandydatów do tego tytułu, rozmawiamy z Michałem Brańką - Nieprzeciętnym 2018, który podpowiada, skąd dzisiaj czerpać optymizm. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2022. "Nieprzeciętność to dawanie radości innym"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 11:00
Trwa kolejna odsłona Czwórkowego plebiscytu Nieprzeciętni. Do 17 kwietnia czekamy na wasze zgłoszenia, a w tym czasie sprawdzamy, co słychać u finalistów z poprzednich lat.
rozwiń zwiń