Nieprzeciętni 2020. Co słychać u finalistów z poprzednich lat?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 10:00
Ruszył plebiscyt Nieprzeciętni 2020. Rozmawialiśmy z finalistami i laureatami poprzednich odsłon. - Dla mnie to tak naprawdę Plebiscyt multiplikacji dobra. Udział w tym wydarzeniu zmienił bardzo wiele w moim życiu - mówił w rozmowie z Czwórką Michał Brańka, zwycięzca z 2018 roku. 
Audio
Gala Nieprzeciętni 2018 - Wielki Finał
Gala Nieprzeciętni 2018 - Wielki FinałFoto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio

NIEPRZECIETNI 1200.jpg
NIEPRZECIĘTNI 2020 Zgłoś się do plebiscytu >>>

Michał Brańka, zwycięzca plebiscytu z 2018, od 2015 roku związany jest z fundacją "Czerwone noski. Klaun w szpitalu". W ramach działalności na rzecz tej fundacji odwiedza dzieci i ich rodziców w szpitalach, by pomagać przez dobry humor. - Ten czerwony nosek mam zawsze przy sobie. Nawet teraz, podczas tej rozmowy, mam go w plecaku. Wciąż przynosi szczęście - mówił Michał Brańka. I wspominał, jak trafił do Plebiscytu Czwórki. - Zgłosił mnie kolega z zespołu Czerwonych nosków. Na początku bardzo to ukrywał, pytał znajomych, czym zajmuję się poza pracą w Fundacji. podpytywał też mnie, ale prawda wyszła na jaw, gdy okazało się, że przeszedłem pierwszy etap. To była wspaniała niespodzianka i początek przepięknej przygody w moim życiu. Bardzo mu za to dziękuję - mówił zwycięzca.

Michał Brańka tłumaczył też, czym był dla niego udział w Nieprzeciętnych i jak zmieniło się jego życie po Plebiscycie. - Mogłem podzielić się tym, co dobrego robię z życiu, to była też okazja, by poznać innych, którzy zajmują się podobnymi rzeczami. Wówczas sam poczułem, że jestem we właściwym czasie i miejscu - mówił Michał Brańka. - Zwycięstwo było dla mnie potężną motywacją, by działać dalej, absolutnie się nie poddawać i kontynuować to, co robiłem. Tak też się stało - mówił.

NIEPRZECIĘTNI 2020 - ZGŁOSZENIA DO PLEBISCYTU >>>

Swoimi wspomnieniami, związanymi z udziałem w Plebiscycie podzieliła się też Magdalena Westa, laureatka Nieprzeciętnych 2017. Z wykształcenia jest pedagogiem, nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej. Trzy lata temu pracowała w jednym z gdańskich szpitali w Sekcji Rozliczeń Świadczeń. Wychodząc z pracy o godz. 15.00 zaczynała jednak drugie życie i aktywnie działała w ramach projektu "Dobro->Podaj Dalej Kair 2017". - Na Plebiscyt trafili moi znajomi, którzy namówili mnie do wysłania zgłoszenia. Musiałam wtedy pogodzić życie zawodowe z pracą wolontariusza. Choć byłam zmęczona, wolontariat dawał mi dodatkową dawkę energii - mówiła Magdalena Westa. Dziś finalistka Nieprzeciętnych wciąż pracuje w szpitalu, ale jak tłumaczy, od czasów Plebiscytu wiele się zmieniło. - Zwłaszcza w tym trudnym czasie, jaki mamy, pracy jest wiele, wszyscy są w sytuacji podwyższonej gotowości, ale staramy się dawać z siebie wszystko i wzajemnie się wspierać. 

POSŁUCHAJ TAKŻE Co o Nieprzeciętnych 2020 mówi dyrektor - redaktor naczelna Czwórki, Hanna Dołęgowska >>>

W ramach akcji Nieprzeciętni 2020 Czwórka szuka ludzi, którzy mają nietypowe pasje i tworzą nieprzeciętne rzeczy. Jeśli studiujecie ekonomię, fizykę jądrową, albo po prostu robicie najlepszą "pomidorówkę" w okolicy - ten Plebiscyt jest dla Was. Od 16 marca do 19 kwietnia można nadsyłać zgłoszenia kandydatów spośród rodziny i znajomych lub zgłosić się samemu poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej http://czworka.online lub poprzez wysłanie wiadomości na adres nieprzecietni@polskieradio.pl. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek między 18. a 35. rokiem życia. Zwycięzcę poznamy 25 czerwca.

ZOBACZ WIĘCEJ Nieprzeciętni 2019 - relacja z gali finałowej >>>

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Weronika Puszkar

Goście: Magdalena Westa, finalistka z 2017 roku i Michał Brańka, laureat z 2018 roku

Data emisji: .03.2020

Godzina emisji: 24.03.2020

kd

Czytaj także

Wystartował plebiscyt Nieprzeciętni 2020. "Szukamy ludzi wyjątkowych"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 10:05
Czwórka szuka ludzi, którzy mają nietypowe pasje i tworzą nieprzeciętne rzeczy. To wszystko sprawia, że można określić ich mianem wyjątkowych. - Nieprzeciętni są wśród nas - mówi dyrektor - redaktor naczelna Czwórki, Hanna Dołęgowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sara Kordowska - tworzy nową muzykę i poszukuje Nieprzeciętnych 2020

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 12:05
Sara Kordowska doświadczenie wokalne zdobywała m.in. u boku takich artystów jak: Paulina Przybysz, Mieczysław Szcześniak, czy Katarzyna Wilk. Po płycie "Wszystko i nic" wydanej z Czwórką, właśnie pisze numery na nowy krążek. Zasiada także w kapitule plebiscytu "Nieprzeciętni 2020".
rozwiń zwiń