Urlop po sezonie. Spędź go nad Adriatykiem

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 11:00
- Chorwację po sezonie zwiedza się zupełnie inaczej. Turystów jest mniej, więc do więkoszości atrakcji dostaniemy się bez tłoku - mówiła Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej.
Audio
  • Chorwacja po sezonie. Śródziemnomorskie piękno dostępne przez cały rok (Sobotologia/Czwórka)
Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej.
Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej.Foto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

- Jeśli późną jesienią i zimą wybieramy się do stolicy tego kraju, to warto spakować puchową kurtkę. W tym regionie zima podobna jest do tej, jaką mamy w Polsce. Za to w Dalmacji, nawet w środku zimy możemy spacerować tylko w lekkim płaszczu - radziła. 

- Ostatnie miesiące roku to także szansa, żeby zwiedzić Chorwację i nie nadszarpnąć studenckiego budżetu. Miejsc noclegowych jest znacznie więcej, niż wiosną i latem i są dostępne w dużo korzystniejszej cenie - przekonywała w studiu Czwórki.

Jak najszybciej dostać się z Polski do Chorwacji? Co Dubrownik ma wspólnego z serialem "Gra o tron" i "Gwiezdnymi Wojnami"? Co mogą robić tam entuzjaści sportów zimowych i średniowiecznej architektury? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Agnieszka Puszczewicz (dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej)

Data emisji: 13.10.2018

Godzina emisji: 9.36

ac

Czytaj także

Wizy, stemple, kontrole graniczne. Jak podróżowano przed laty?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 16:20
Formalności i biurokracja czekały na tych, którzy turystycznie lub służbowo ponad pół wieku temu chcieli przekroczyć granicę. Przy sobie trzeba było mieć plik pozwoleń, książeczki walutowe, wizy i paszporty wydawane do ręki tylko na czas wyjazdu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pochwała analogowej fotografii w Centre Pompidou. Wystawa Sabine Weiss

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 18:02
Sabine Weiss to francuska fotografka i fotoreporterka, która swój pierwszy fotoreportaż stworzyła w 1945 roku. Wystawę jej zdjęć możemy oglądać w paryskiej galerii Centrum Pompidou.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podróż w 72 godziny. Wilno - miasto tysiąca drobiazgów

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 12:35
- To miasto tysiąca drobiazgów, które uda nam się odkryć w jeden weekend - mówiła Tatiana Belenkova, z bloga Poszli-Pojechali.pl.
rozwiń zwiń