Tomasz Ziętek: nie nadaję się na ekspozycję

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017 15:00
Do roli w "Konwoju" nauczył się prowadzić ciężarówkę, na planie filmu "Żużel" jeździł motocyklem. Tomasz Ziętek nie boi się wyzwań, ale sukcesami nie zamierza karmić swojego ego.
Audio
  • Tomasz Ziętek o sztuce aktorskiej, odpowiedzialności muzyka i psychodelii z lat 60. (Pasjonauci/Czwórka)
Tomasz Ziętek
Tomasz Ziętek Foto: PAP/Stach Leszczyński

Na dużym ekranie mogliśmy oglądać go w "Kamieniach na szaniec", "Body/Ciało", "Demonie", "Carte blanche", a ostatnio w "Konwoju". - To nie je wybrałem aktorstwo, bardziej ono wybrało mnie. Mnie się marzyła akademia muzyczna, na którą zresztą się nie dostałem, bo nie skompletowalem wszystkich dokumentów. Zdążyłem za to wyrobić się z formalnościami do studium wokalno-aktorskiego w Gdyni, ale chyba jeszcze nie oswoiłem się z myślą, że mogę grać w filmach - wspomina

Tomasz Ziętek Mam problem z oceną z produkcją przy których pracuję. Przez to, że znam scenariusz, że byłem na planie, że pamiętam, jakie emocje towarzyszyły mi w danym ujęciu nie potrafię oglądać ich jak widz, z dystansem

Muzyka towarzyszy mu do dziś. Tomasz Ziętek jest wokalistą i gitarzystą grupy The Friutcakes, z którą przygotowuje własnie nową płytę. - Robimy ukłon w stronę psychodelii z lat 60. i klimatom San Francisco z tamtej epoki. Wszystko brzmi bardzo kosmicznie, nawet tytuł "Space safari" - śmieje się gość Czwórki.

Nie odnajduje się jednak w teatrze. Nam tłumaczy dlaczego nie czuje przynależności do żadnej ze scen, w jakiej roli - aktora czy muzyka - czuje większą odpowiedzialność za to robi i dlaczego nie ma filmowych marzeń.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Tomasz Ziętek (aktor)

Data audycji: 14.01.2017

Godzina audycji: 11.15

kul/mp

Czytaj także

Filmowy wyścig po Orły. Na kogo czekają statuetki?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 13:00
W Czwórce, dyrektorka Polskich Nagród Filmowych Orły oraz producentka filmowa i telewizyjna, Izabela Wójcik opowiadała, między innymi o liście kandydatów do tegorocznych nagród - figuruje na niej aż 50 filmów. Czy 2016 rok był dobry dla polskiej kinematografii?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Renton. Gdzie byli, kiedy ich nie było?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 15:16
- Odpoczywaliśmy. Szukaliśmy pomysłów na nowe piosenki. Obecnie mamy na warsztacie nowe utwory, a jeden z nich miał już swoją premierę - mówił wokalista zespołu Renton Marek Karwowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ze studia Czwórki po nagrody! Najciekawsze wywiady

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 08:00
Przypominamy Wam Czwórkowe rozmowy z wybitnymi młodymi twórcami, którzy - po opuszczeniu studia Czwórki zostali laureatami głośnych nagród.
rozwiń zwiń