Energia Czarnego Lądu. Polacy uczą muzyki w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 13:14
Afryka, to nie tylko Czarny Ląd, który wciąż potrzebuje pomocy. To także utalentowani ludzie, obdarzeni niepowtarzalnym rytmem i słuchem. Dlatego w Republice Środkowej Afryki powstała szkoła muzyczna  wybudowana przez Polaków.
Audio
  • O polskich szkołach muzycznych w Afryce opowiadają m.in. Anna Goworowska i br. Benedykt Pączek (Pasjonauci/Czwórka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com

lew 1200x660.jpg
Chwytaj dzień i pomagaj zwierzętom w Afryce!

Jak przekonywał w rozmowie z Czwórką misjonarz, twórca pierwszej polski szkoły muzycznej w Republice Środkowej Afryki, br. Benedykt Pączka, pomysł na jej otwarcie wziął się ze spontanicznej potrzeby serca. - Jesteśmy z tymi, którzy potrzebują naszej edukacji. A ja bardzo stawiam na dzieci i chciałbym, by ta szkoła się rozwijała - przekonywał rozmówca Czwórki. - Nie ma tu jednak wielu nauczycieli, dlatego wciąż ich potrzebujemy - dodał.

W naszym studiu zaś zagościła Anna Goworowska, która ma na swoim koncie wybudowanie szkoły w Ghanie. - Ten projekt ma dużą moc edukacyjną, ale rozwija także pasję tych dzieciaków. Mamy dziś 50 uczniów i każdy z nich jest bardzo uzdolniony. Afrykańczycy mają muzykę we krwi i to słychać - mówiła w rozmowie z Beatą Kwiatkowską.

Jak rozwijają się polskie projekty muzyczne na Czarnym Lądzie i jakie plany mają nasi rodacy na kolejne szkoły muzyczne? Jak powstawały dotychczasowe placówki? O tym m.in. rozmawialiśmy w studiu Czwórki. Zapraszamy do wysłuchania nagrania "Pasjonautów".

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Anna Goworowska (Fundacja Dzieci Afryki)

Data audycji: 18.03.2017

Godzina audycji: 11.10

kd/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Appetit". Zdrowa dawka kulinarnego hedonizmu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 17:45
Joanna Chacińska, wokalistka zespołu Bisquit, lubi muzyczno-kulinarne podróże, a projekt z nimi związany nazwała "Appetit". Jego efektem jest seria wydawnictw z muzyką niszowych artystów, fotografiami i przepisami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Remek Zawadzki: field recording ocala od zapomnienia

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 14:00
- Podoba mi się jak do koncepcji field recordingu podchodzi Matthew Herbert. U niego dźwięk nie jest samotny, tylko kreatywnie przetworzony. U mnie także ocala od zapomnienia - opowiada muzyk Remek Zawadzki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Staż w Afryce. Jak pomóc lokalnym społecznościom?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 15:30
Paulina Zając była w Kenii, gdzie współpracowała z młodzieżą zainteresowaną fotografią i filmem. Marcin Wiza zaś spędził trzy miesiące w Ugandzie i uczył tam kobiety w trudnej sytuacji życiowej podstaw informatyki. Jak Czwórkowi goście wspominają staż, który odbyli w ramach programu Polskiej Akcji Humanitarnej GLEN?   
rozwiń zwiń