X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak nieść pomoc osłom w schronisku na... Korfu?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2017 13:20
W samym środku greckiej wyspy Korfu znajduje się niezwykłe miejsce. Corfu Donkey Rescue to wyjątkowe schronisko dla osłów i nie tylko, do którego swoim 20-letnim samochodem wybierają się Czwórkowi goście: Michał Foltak i Weronika Lipińska. Co dokładnie będą tam robić? 
Audio
  • Michał Foltak i Weronika Lipińska o podróży do Grecji, aby pomagać osłom (Pasjonauci/Czwórka)
Osły to zwierzęta popularne szczególnie w krajach śródziemnomorskich (zdjęcie ilustracyjne)
Osły to zwierzęta popularne szczególnie w krajach śródziemnomorskich (zdjęcie ilustracyjne)Foto: ducu59us/Shutterstock.com

Weronika Lipińska Spotkaliśmy się z negatywnymi komentarzami, że próbujemy zbierać pieniądze na własne wakacje. A my po prostu chcemy pokazać, że można wolny czas można spędzać na bezinteresownej pomocy

- Schronisko na Korfu to otwarta przestrzeń, w której mieszkają zwierzęta: 50 osłów i ok. 20 psów i kotów - opowiada Weronika Lipińska. - Jego założycielką jest Judy Queen, która pierwszego osiołka zaadoptowała do swojego ogródka - dodaje Michał Foltak. Obecnie jej schronisko zamieszkują osły schorowane, ślepe, z nadwagą bądź niedowagą - takie, które zdaniem niektórych ludzi nie nadają się już do pracy. - Judy nie potrafi przejść obojętnie obok cierpiącego zwierzęcia, a do tej pory uratowała już około 500 osłów - mówi Weronika Lipińska.

W "Pasjonautach" zaproszeni goście opowiadają też, jak narodził się ich pomysł na pokonanie 5700 km samochodem, aby pomagać zwierzętom oraz jakiego rodzaju wsparcia osły z Korfu potrzebują. - Potrzebne są koce, żeby osły chronić przed słońcem. Lipiec i sierpień to najtrudniejszy okres, bo jest gorąco i brakuje rąk do pomocy - tłumaczy Michał Foltak. - Bardzo potrzebne są też bandaże i kompresy medyczne - wyjaśnia Weronika Lipińska.

A co osły najbardziej lubią jeść, dlaczego mówi się o nich, że są samotnikami, jak Weronika Lipińska i Michał Foltak przygotowują do podróży Sabinę, czyli ich środek transportu, oraz jak można wpierać schronisko Corfu Donkey Rescue - tego wszystkiego dowiecie się, słuchając nagrania audycji.

Corfu Donkey Resue/fot. Michał Foltak i Weronika Lipińska Corfu Donkey Resue/fot. Michał Foltak i Weronika Lipińska
Corfu Donkey Resue/fot. Michał Foltak i Weronika Lipińska Corfu Donkey Resue/fot. Michał Foltak i Weronika Lipińska
Corfu Donkey Resue/fot. Michał Foltak i Weronika Lipińska Corfu Donkey Resue/fot. Michał Foltak i Weronika Lipińska
***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Michał Foltak i Weronika Lipińska (podróżnicy)

Data audycji: 1.07.2017

Godzina audycji: 11.07

jsz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podróże ze zwierzętami. Jak się do nich przygotować?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2016 15:36
- Podróże autem z naszego punktu widzenia nie są niczym dziwnym. Z punktu widzenia psa jest odwrotnie. Nagle zwierzęciu "ucieka" podłoże spod łap, a to nie jest naturalne - mówiła psia behawiorystka Aneta Awtoniuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chwytaj dzień i pomagaj zwierzętom w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 19:34
Gościem "Czatu Czwórki" była tym razem Marysia Geremek, weterynarz, która w Namibii badała i leczyła dzikie afrykańskie zwierzęta. Jak tam trafiła i co ta przygoda zmieniła w jej życiu?
rozwiń zwiń