Kasia Smutniak: nie wystarczy zamknąć aktorów w pokoju, by zrobić dobry film

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 16:55
Ostatnio mogliśmy oglądać ją w filmie "Oni" Paolo Sorrentino, u Jacka Borcucha w "Słodkim końcu dnia", oraz remake'u włoskiego "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie", filmie "(Nie)znajomi" w reż. Tadeusza Śliwy.
Audio
  • Kasia Smutniak: mit włoskiej matki od dawna nie jest już aktualny (Pasjonauci/Czwórka)
Aktorka Kasia Smutniak
Aktorka Kasia SmutniakFoto: PAP/CLAUDIO ONORATI

Plakat filmu "(Nie)znajomi" w reż, Tadeusza Śliwy Plakat filmu "(Nie)znajomi" w reż, Tadeusza Śliwy

Prawa do "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" Paolo Genovese, zostały sprzedane do ponad osiemdziesięciu krajów, ustanawiając tym samym rekord Guinnessa w kategorii najczęściej przekładanego na język filmowy scenariusza. Zamknięci w jednej przestrzeni bohaterowie zaczynają grać w niebezpieczną grę polegającą na czytaniu przychodzących na ich telefony wiadomości. Wszystkie tajemnice nagle stają się jawne. 

W polskiej obsadzie filmu oprócz Kasi Smutniak możemy zobaczyć Aleksandrę Domańską, Łukasza Simlata, Tomasza Kota, Maję Ostaszewską, Michała Żurawskiego i Wojciecha Żołądkiewicza.

Plakat filmu "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" w reż. Paolo Genovese, Plakat filmu "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" w reż. Paolo Genovese,

- Na początku nie byłam przekonana do udziału w projekcie. Nie widziałam większego sensu w tym, żeby go powielać. Zmieniłam zdanie po przeczytaniu scenariusza. Jest świetnie przełożony na polskie realia – mówiła Kasia Smutniak.

Te sceny to słowny ping-pong. Twoja wiarygodność zależy od tego, w jaki sposób filmowy partner poda ci tekst Kasia Smutniak

I choć na pierwszy rzut oka fabuła wydaje się prosta to, jak przekonywała, nie wystarczy zamknąć aktorów w jednym pomieszczeniu, by stworzyć dobry film. – Odczuwa się klaustrofobię przestrzeni. Pomogła nam fantastyczna scenografia i pomysł Tadeusza Śliwy, który nas poprowadził.

W rozmowie z Beatą Kwiatkowską aktorka mówiła także w roli współczesnych Włoszek w kinie i przestrzeni publicznej, także o tym, czym zajmuje się w fundacji budującej szkoły w Nepalu i w jaki sposób możemy włączyć się do pomocy. 

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 12.10.2019

Godzina emisji: 11.15

ac/kul

Czytaj także

"Szkoła uwodzenia Czesława M.", czyli jak zagrać samego siebie?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 21:22
– Granie samego siebie nie jest tak łatwe, jak sądziłem – mówił w Polskim Radiu 24 Czesław Mozil. W piętek na ekrany kin trafił film "Szkoła uwodzenia Czesława M." Aleksandra Dembskiego w którym piosenkarz gra główną rolę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Olga Borys: pionierów poznaje się po strzałach w plecach

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2018 13:05
- Byłam na tyle bezczelna, że na egzaminy do szkoły aktorskiej przygotowałam tylko cztery teksty. Przychodzili z własnymi nutami, a ja z ludową piosenką, którą przed chwilą sobie przypomniałam - wspominała aktorka Olga Borys. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Oni". Kasia Smutniak: byłam przerażona propozycją Paola Sorrentino

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 15:19
- Jedyną możliwością jaką miałam, to po prostu zaufać reżyserowi. Sposób w jaki pracuje Paolo to nawet nie jest kręcenie filmu, bycie na planie od do. Przypomina to bardziej udział w instalacji. Poczułam się jak część wizji - mówi aktorka o filmie "Oni" słynnego włoskiego reżysera, zdobywcy Oscara ("Wielkie piękno").
rozwiń zwiń
Czytaj także

Katarzyna Warnke: Vega to Bareja naszych czasów

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 10:41
W piątek do kin wejdzie najnowszy film Patryka Vegi "Kobiety mafii 2". Kasię Warnke zobaczymy w nim w roli Anki. Aktorka zdradza, że sama obraz zobaczy dopiero podczas premiery.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wszystkie twarze Jokera

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 16:38
W audycji rozmawialiśmy o filmie, w którym postać strudzonego życiem komika popadającego w obłęd i przeobrażającego się w psychopatycznego mordercę kreuje Joaquin Phoenix. Obraz wyreżyserował Todd Phillips.
rozwiń zwiń