Wygasły wulkan na Śląsku, czyli Góra Świętej Anny

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 09:00
W audycji "Hotspot" odwiedzamy mało znane miejsca na mapie Polski. Tym razem wybierzemy się na świętą górę położoną na południu kraju.
Na pierwszym planie geologiczny rezerwat przyrody Góra Świętej Anny, w tle Zakłady Koksownicze Zdzieszowice
Na pierwszym planie geologiczny rezerwat przyrody Góra Świętej Anny, w tle Zakłady Koksownicze "Zdzieszowice"Foto: Wikimedia Commons/Wieckowicz/Licencja CC BY-SA 3.0

Wygasłe wulkany zwykle kojarzą się nam z malowniczymi wyspami na Pacyfiku. Tymczasem także w naszym kraju możemy znaleźć sporo tego typu formacji. Jedną z najciekawszych jest Góra Świętej Anny, na szczycie której znajduje się klasztor z cudownym obrazem.

Jest to miejsce spotkań nie tylko pielgrzymów i pieszych turystów, ale także motocyklistów i rowerzystów. Wjazd na górę rowerem zajmuje sporo, bo 20 minut, ale zjazd jest niezwykle atrakcyjny, dzięki krętym i dość stromym drogom.

Ale to nie koniec atrakcji! Dla początkujących i zaawansowanych są trasy w parku linowym, dla odważnych - zjeżdżalnia grawitacyjnaa a dla ciekawych świata - park ornitologiczny. W podróż na wulkan zabierze nas reporter Łukasz Pietrzyk.

***

Na audycję "Hotspot" zapraszamy w sobotę (24.10) w godz. 13.00-13.50. Program poprowadzi Mateusz Kulik.

mg/kul

Czytaj także

Pieszo przez Islandię - góry, rzeki, pył wulkanów

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 17:30
Rafał Bauer jako pierwszy Polak przeszedł samotnie całą Szkocję, a ostatnio przemierzył Islandię z północy na południe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tanie podróżowanie. Weekend w czeskiej Pradze

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2015 13:00
Praga wręcz oszałamia pięknem starych kamienic i kościołów, a do tego jest miastem rekordów. To tam znajdują się najstarsza na świecie karuzela i największy stadion piłkarski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słowiński Park Narodowy - nie tylko wydmy!

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2015 12:40
Znakiem rozpoznawczym Słowińskiego Parku Narodowego są ruchome wydmy, ale okazuje się, że w tym miejscu można także łowić ryby w podgórskiej rzece i wspinać się na wzgórza!
rozwiń zwiń