X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska na jednośladzie. Z południa na północ

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 17:35
Marcin Korzonek, instruktor turystyki rowerowej, jeździ jednośladem po Polsce. Ma na swoim koncie podróż po Polsce w linii prostej z południa na północ wzdłuż południka 18'10. 11 rzek, 11 jezior, lasy, pola, bagna i tereny podmokłe - w sumie 760 km, których przejechanie zajęło 19 dni.
Audio
  • Jednośladem przez Polskę. Czy da się pokonać tę trasę w linii prostej? (Hotspot/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pexels/Pixabay.com

By zrealizować swój cel dziennie przejeżdżał czterdzieści kilometrów. Trasę pokonał w niemal idealnej linii prostej. - Przejechałem Polskę po linii prostej. Założyłem sobie margines odchylenia jednego kilometra w lewo, lub w prawo, bo nie zawsze jezdnia znajdowała się na na wyznaczonej przeze mnie trasie - opowiadał.

- Pomysł narodził się, kiedy odbywałem podróż do Etiopii. To był dziewiętnasty rok mojej przygody rowerowej. Pomyślałem, że na dwudziestolecie chciałbym przygotować coś specjalnego. Postanowiłem, że zrobię to w Polsce - opowiadał podróżnik. 

A trasa, jak przyznawał nie była łatwa. Dlaczego? W jaki sposób przygotowywał się do tego wyzwania? Dlaczego jazda przez Polskę okazała się bardziej wymagająca, niż odcinki, które pokonywał za granicą? Dlaczego postanowił zabrać w podróż maczetę i dmuchany ponton? I czy w kopalni można jeździć rowerem? Więcej na temat wyzwania rowerzysty w nagraniu rozmowy.

***

Audycja: "Hotspot"

Prowadzący: Mateusz Kulik

Gość: Marcin Korzonek, instruktor turystyki rowerowej.

Data emisji: 6.06.2019

Godzina emisji: 16.09

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tańce, kozackie walki i teatr ognia. Czwórka w osadzie Ataman

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 16:30
Zaledwie 7 km od centrum Olsztyna, a zarazem tak daleko od miejskiego zgiełku, na pięknym leśnym wzgórzu można poczuć zadziornego kozackiego ducha. Odwiedziliśmy osadę Ataman - miejsce z innej epoki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyszków. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 14:29
Tylko 52 kilometry od Warszawy, wśród sosnowych lasów, nad rzekami Liwiec i Kostrzyń, którego dolina jest obszarem chronionym Natura 2000, znajduje się Wyszków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Margas: ludzie nieprzeciętni zarażają innych pasją

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 13:58
- Człowiek nieprzeciętny to ktoś, kto ma pasję, i dzięki niej swój świat, do którego jest w stanie wciągnąć innych - tłumaczył Maciej Margas w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ptaszniki, legwany, rzadkie motyle, a nawet sępy. Kto mieszka w Warszawie?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 15:55
W swojej książce "Warszawa dzika" Arkadiusz Szaraniec opisuje m.in. dzikie zwierzęta zamieszkujące Warszawę. - Jak się okazuje jest ich niemało. Wyszło mi ponad 300 gatunków, poczynając od łosi, wydr czy saren, a kończąc na rzadkich owadach, jak motyle nocne zawisaki - mówił w Czwórce.
rozwiń zwiń