Steampunk. Odlotowcy z epoki wiktoriańskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 15:20
- Dotąd byliśmy w niszy, ale skoro Madonna sięgnęła po tę estetykę, to znaczy, że steampunk zaczyna być modny - przekonują Katarzyna Wierzbicka i Adam Szpakowski, polscy steampunkowcy.
Audio
  • Steampunk. Kim są spadkobiercy Juliusza Verne'a? (Audycja dla Geeków/Czwórka)
Steampunkowcy. Szyją współczesne stroje, wzorując się na epoce wiktoriańskiej. Łączą gorsety, gogle, kółka zębate i elementy mosiężne
Steampunkowcy. Szyją współczesne stroje, wzorując się na epoce wiktoriańskiej. Łączą gorsety, gogle, kółka zębate i elementy mosiężneFoto: taymtaym, lic. CC 2.0. (flickr)

Inspirują się wiekiem pary, XIX-wieczną technologią, estetyką, literaturą i nauką. - Nasze stroje ozdobione są siłownikami, trybikami, rurkami, wszystkim tym, co kojarzy się z mechaniką - opowiadają steampunkowcy i dodają, że ich absolutnym guru jest Juliusz Verne. - Imponuje nam nieograniczona wyobraźnia ówczesnych wynalazców - tłumaczą Wierzbicka i Szpakowski. - Stemapunkowcy wzorują się na nich i realizują własne wizje. Na przykład przerabiają komputer tak, żeby wyglądał jak maszyna do pisania.

W audycji opowiadamy o tym, gdzie spotykają się polscy steampunkowcy, i sprawdzamy, jak drogie jest to hobby.

***

Tytuł audycji: Audycja dla Geeków

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Katarzyna Wierzbicka i Adam Szpakowski (steampunkowcy)

Data emisji: 10.02.2016

Godzina emisji: 12.00

kul/mm

Czytaj także

Nie tylko "Wiedźmin". Historia polskich gier

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 17:10
Polscy twórcy gier należą do ścisłej czołówki europejskiej, a nawet światowej - podkreślają organizatorzy wystawy "Digital Dreamers". Początki branży sięgają lat 80.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siódma zjAva. Krasnale w kapciach przejmują stolicę

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 17:44
– To impreza, na której około tysiąca osób gra wspólnie przez dwie doby – mówili blogerzy i recenzenci gier planszowych Anna i Kuba Polkowscy o zlocie zjAva.
rozwiń zwiń