Wolność czy dyscyplina - jak wychowują ojcowie?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 10:02
Od ponad dekady Tato.Net pomaga tysiącom mężczyzn odkrywać ojcostwo. O wychowywaniu dzieci przez ojców porozmawiamy w sobotni poranek.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Daxiao Productions

Dotychczas wśród wartości i wyzwań, które podczas dorocznych #ForumTatoNet znalazły się w centrum uwagi były: miłość, bezpieczeństwo, przywództwo, odwaga… W tym roku przyszedł czas na podjęcie kolejnego wielkiego męskiego tematu – nowego i starego zarazem wyzwania, jakim jest wolność i dyscyplina. Uczestnicy Forum będą się zastanawiać, dlaczego jest to temat tak ważny i aktualny dla współczesnego taty?

Nie ma dojrzałej miłości bez wolności. Wolność wewnętrzna i wolność w relacjach nie jest wartością zdobytą raz na zawsze. Jest dana i zadana. Sztuka wychowania dzieci do wolności nie jest możliwa bez wewnętrznej wolności ojca. W dzisiejszym świecie rodzicowi coraz trudniej jest zachować równowagę między wychowaniem do wolności a wychowaniem do dyscypliny.

Jak to zrobić? O tym powiemy "W dobrych zawodach".

***

Na audycję "W dobrych zawodach" zapraszamy w sobotę (23.09) po godz. 7.00. Program poprowadzi Sylwia Sułkowska.

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ojciec, który okazuje uczucia - nowy podział ról w rodzinie?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 12:18
Stereotypowy ojciec zajmuje się w domu naprawą gniazdek, nie wie, gdzie jest herbata i nie orientuje się, do której klasy chodzą jego dzieci. A zaangażowany?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Terapia uzależnień. Tożsamość i relacja to słowa klucze

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 11:00
- W profilaktyce uzależnień chodzi o to, żeby było coraz mniej powodów po sięganie po różne substancje i zachowania. Młodym ludziom trzeba zaoferować coś, co będzie bardziej atrakcyjne - mówił w Czwórce Robert Banasiewicz, pedagog, specjalista terapii uzależnień, prowadzący Dom Terapeutyczny Rehab w Pustnikach.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wychować samodzielne i pewne siebie dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 13:16
Co robić, by dziecko nie zrażało się przy pierwszych trudnościach i potrafiło współpracować z innymi? O tym porozmawiamy z psycholożką i psychoterapeutką Katarzyną Kucewicz.
rozwiń zwiń