X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Światowe Dni Młodzieży - trwa Tydzień Misyjny

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 13:57
Główne uroczystości 28. Światowych Dni Młodzieży zaplanowano na 23 lipca w Rio de Janeiro. Tymczasem pielgrzymi odwiedzają liczne brazylijskie diecezje.
Audio
  • Trwa Tydzień Misyjny poprzedzający Światowe Dni Młodzieży - relacja ojca Wojciecha Mikulskiego (W dobrych zawodach/Czwórka)
28. Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Trwają przygotowania do obchodów centralnych, podczas których wznoszony jest Krzyż Pielgrzyma. Krzyż został przekazany młodzieży przez Jana Pawła II w 1984 r.
28. Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Trwają przygotowania do obchodów centralnych, podczas których wznoszony jest Krzyż Pielgrzyma. Krzyż został przekazany młodzieży przez Jana Pawła II w 1984 r.Foto: PAP/EPA/Marcelo Sayao

Z Polski do Brazylii wybrał się jezuita ojciec Wojciech Mikulski, który w diecezji w San Paulo cierpliwie czeka na centralne uroczystości 28. Światowych Dni Młodzieży,
- Od 16-20 lipca trwa w Brazylii Tydzień Misyjny. To czas kiedy uczestnicy Światowych Dni Młodzieży rozjeżdżają się i są obecni w różnych diecezjach brazylijskich. Poznają kościół lokalny - mówi ojciec Wojciech Mikulski. - To okazja by podzielić się swoją wiarą, z bliska "dotknąć" kościoła lokalnego. Uczestnicy Tygodnia Misyjnego razem z rówieśnikami modlą się, mieszkają przy rodzinach - dodaje.
Z tej okazji kazda z brazylijskich diecezji przygotowała różnego rodzaju programy, tak aby lepiej się zaprezentować. Warto zauważyć, że Brazylia to ogromny kraj, obszarowo prawie dorównuje całej Europie, dlatego pielgrzymi odwiedzając diecezje często korzystają z samolotów.
- Te odległości w Brazylii robią wrażenie - mówi jezuita. - W każdym miejscu spotyka nas ogromny entuzjazm, radość i wspólna zabawa.
Prasa i media brazylijskie chętnie informują o wydarzeniu, aktualnie tematem przewodnim jest wizyta papieża Franciszka i zapewnienie niezbędnej mu ochrony.
- 15 tysięcy żołnierzy będzie chroniło Franciszka i uczestników Światowych Dni Młodzieży. Wojsko będzie obecne i na morzu, i w powietrzu, i na lądzie - relacjonuje ojciec Mikulski.
Organizatorzy liczą, że z okazji tej uroczystości do Brazylii przybędzie około 2 milionów młodych ludzi.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chrystus z Rio de Janeiro kończy 80 lat

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2011 09:04
Mija 80. rocznica wzniesienia słynnej figury Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro. Liczne uroczystości zaplanowano nie tylko w Brazylii, ale także w kilku innych państwach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Watykan zdradza szczegóły podróży papieża Franciszka

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 16:15
Nie będzie konferencji prasowej na pokładzie samolotu wiozącego papieża Franciszka w przyszły poniedziałek do Brazylii – ujawnił rzecznik prasowy Watykanu, ksiądz Federico Lombardi, zdradzając kilka innych szczegółów wylotu papieża na Światowy Dzień Młodzieży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papiez Franciszek poprosił Benedykta XVI o modlitwę

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 20:59
Papież emeryt będzie się modlić w intencji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Brazylii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Założyli orkiestrę, aby pojechać na Światowe Dni Młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 10:26
Pomysł udało się zrealizować już dwa lata temu przy okazji spotkania młodzieży z Benedyktem XVI w Hiszpanii. Tym razem orkiestra z Lublina jedzie do Brazylii, by wysłuchać papieża Franciszka.
rozwiń zwiń