Lucinda Riley i jej "Dom Orchidei" w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 21:30
Powrót do miejsc z dzieciństwa, miłość, rodzinna tajemnica – to wszystko w najnowszej książce Lucindy Riley pt. "Dom Orchidei". Światowej sławy autorka bestsellerów była gościem w "Bed & Breakfast”. Posłuchaj rozmowy!
Audio
Lucinda Riley
Lucinda RileyFoto: Czwórka

Lucinda Riley to była aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. W wieku 24 lat napisała swoją pierwszą powieść opartą na aktorskich doświadczeniach, a następnie siedem kolejnych pod pseudonimem "Lucinda Edmonds”. W ostatniej książce "Dom orchidei” wykorzystała doświadczenie  budowania domu  na wyspie Koh Chang w Tajlandii , połączyła je z fascynacją historią, i napisała kolejny bestseller.

- To, co dla mnie jest najważniejsze w dobrej historii to soczysty sekret, tajemnica w rodzaju szkieletów w ubikacji - mówiła autorka w audycji "Bed&Breakfast". Co ciekawe pisarka wyznała, iż formę interesującej fabuły powinna mieć dla niej historia wykładana w szkołach. - Historia powinna być uczona z subiektywnej perspektywy ludzi, którzy w niej uczestniczyli, a nie poprzez daty bitew i artykuły wydawanych ustaw - mówiła.

Więcej na temat ulubionych książkek, potraw i związków z Polską Lucindy Riley dowiesz się słuchając nagrania rozmowy.

bch

Zobacz więcej na temat: Czwórka Tajlandia POLSKA

Czytaj także

Dlaczego mało wiemy o zagranicznych muzeach?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 08:00
Jak podaje francuska "La Tribune", stale rośnie liczba miłośników muzeów. W 2002 roku muzea odwiedziło 15 milionów turystów, a w 2007 aż o 10 milionów więcej. Największą popularnością cieszą się te europejskie: Luwr, Muzeum Brytyjskie, Centrum Pompidou, czy Prado w Madrycie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakiej muzyki słucha świat?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 18:00
Razem z naszymi reporterami, Dominikiem Olędzkim i Kamilem Jasieńskim sprawdzimy, czego słucha się dziś na różnych kontynentach. Dowiemy się, czy króluje tam muzyka pop, czy może tamtejsze, tradycyjne rytmy. Co jest na światowych listach przebojów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie warto zamieszkać, a skąd uciekać, gdzie pieprz rośnie?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2012 17:30
W Berlinie większość osób wynajmuje mieszkania i nie myśli o kupnie. W Polsce, natomiast, młodzi ludzie myślą o własnych czterech ścianach wręcz obsesyjnie… Jak mieszkają ludzie w różnych częściach świata? Jakie przydomki nadają swoim miastom?
rozwiń zwiń