Jakiej muzyki słucha świat?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 18:00
Razem z naszymi reporterami, Dominikiem Olędzkim i Kamilem Jasieńskim sprawdzimy, czego słucha się dziś na różnych kontynentach. Dowiemy się, czy króluje tam muzyka pop, czy może tamtejsze, tradycyjne rytmy. Co jest na światowych listach przebojów?
Audio
  • Jakiej muzyki słucha świat? - materiał Kamila Jasieńskiego

W Rio de Janeiro jest samba, w Teksasie country, w Nowym Orleanie narodził się jazz... Czy ta muzyka naprawdę żyje w tych miejscach, w których się narodziła, czy to tylko zagranie pod turystów? Kwiecień jest w USA miesiącem jazzu, a 30 kwietnia po raz pierwszy będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Jazzu - czy konkretnym gatunkom potrzeba reklamy, by docenił je świat?
Po godzinie 9.15 naszym gościem będzie prof. Sławomir Ratajski, sekretarz generalny polskiego komitetu ds UNESCO. Z profesorem porozmawiamy o Międzynarodowym Dniu Jazzu oraz o jego doświadczeniach i muzycznych spostrzeżeniach przywiezionych z podróży dyplomatycznych.

"Bed & Breakfast" - czekamy na Was od godziny 8. rano!

Czytaj także

Polskie rekordy i osiągnięcia

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2012 07:30
W audycji "Bed & Breakfast" rozmawialiśmy o chlubnych i niechlubnych polskich osiągnięciach i rekordach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyspiarska mentalność Japończyków

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2012 21:00
- Ludzie w Japonii mają w sobie dwa fronty: honne, czyli to co się czuje naprawdę i tego się nie ujawnia oraz tatemae czyli twarz publiczną, pijarową - opowiadał w audycji "Bed & Breakfast" Kuba Tyszko, czwórkowy korespondent z Tokio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Uważaj jak jedziesz!!!", czyli kuriozalne przepisy drogowe

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 18:00
W Iranie za przekroczenie prędkości dostaje się za karę baty, a w Korei Płd. policjanci mają obowiązek zgłaszać wszelkie łapówki, które dostają od kierowców... O czym jeszcze powinniśmy wiedzieć zanim wybierzemy się autem za granicę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat pędzi do przodu... nadążasz za nim?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2012 20:30
Czy mamy odwagę samemu poszukiwać informacji, czy zdajemy się na to, co podają nam media?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego mało wiemy o zagranicznych muzeach?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 08:00
Jak podaje francuska "La Tribune", stale rośnie liczba miłośników muzeów. W 2002 roku muzea odwiedziło 15 milionów turystów, a w 2007 aż o 10 milionów więcej. Największą popularnością cieszą się te europejskie: Luwr, Muzeum Brytyjskie, Centrum Pompidou, czy Prado w Madrycie.
rozwiń zwiń