Najlepsze śniadania świata

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 18:00
Szwedzkie knackebrod i gravadlax, hiszpańskie churros z gorącą czekoladą, francuskie ciastko z kawą, naleśniki i bajgle w Ameryce, w Iranie halim i naan z dodatkami, purée z bobu po egipsku, to też propozycja śniadaniowa.
Audio
  • Śniadania świata - materiał Dominika Olędzkiego

Śniadanie powinno być to folgowanie zmysłom. Spróbujmy to sprawdzić.


A może kogoś - poza rdzennymi mieszkańcami - skusi zupa Pho na wietnamskiej ulicy?

Porozmawiamy także o wielu wariacjach na temat dodatków śniadaniowych - bita śmietana, owoce, lody, syrop klonowy, a także wytrawne sosy, żółty ser czy szynka - to wszystko możesz znaleźć na swoim śniadaniowym talerzu.

W audycji  "Bed & Breakfast" do stołu zapraszali Agata Kasprolewicz i Piotr Firan. Posłuchaj nagrania rozmowy m.in. o śniadaniach rodem z Chin, Francji, czy Stanów Zjednoczonych, klikając w załączony plik dźwiękowy.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Otyłość Polaków to już epidemia

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 06:00
Wymyślamy sobie wymówki, na obiad idziemy do barów szybkiej obsługi, jemy z nudów i samotności, a nasze brzuchy rosną na potęgę. Czy jest sposób, by temu zaradzić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz być zdrowy? Jedz śniadania!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 08:00
Ten posiłek pomaga doładować baterie na cały dzień. - Rano powinniśmy zjadać nawet jedną trzecią tego, co pochłaniamy przez cały dzień - podkreśla Urszula Mijakoska, diet coach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedzenie na kółkach podbija Polskę

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 10:00
Jedzenie z foodtracków w Nowym Jorku nikogo nie dziwi. Powoli ta moda przychodzi też do Polski. Bardzo dobrze wpisuje się w nasz dzisiejszy styl życia.
rozwiń zwiń