Kitesurfing. "Sezon wystartował i dobrze się zapowiada"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 13:50
Znamy już daty największych wydarzeń kiteboardowych tego sezonu. - W tym niepewnym czasie uratował nas entuzjazm zawodników i organinaztorów. Dzięki nim szykują nam się m.in. Mistrzostwa Europy w przyszłym olimpijskim formacie - zapowiada Maciek Boszko z Polskiego Związku Kiteboardingu.
Kitesurfing na Filipinach
Kitesurfing na FilipinachFoto: Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0/Anastasia Zhebyuk

Posłuchaj
12:32 [CZWORKA]Co Was Kreci 5 lipiec 2020 kitesurfing.mp3 Kitesurfing - jak będzie wyglądać sezon startowy w Polsce? (Co Was kręci/Czwórka)

Czytaj także
surfing sporty wodne 1200.jpg
Sporty wodne w dobie izolacji. Jak to się robi?

Jako pierwsze - w Chałupach - odbyły się zawody Ford Kite Cup. W kategorii mężczyzn zdecydowanie triumfował Jakub Jurkowski, wygrywając większość wyścigów.  Wśród kobiet zwyciężyła Julia Damasiewicz. Kolejne zaplanowano w dniach od 24-26 lipca w Rewie. - Sport ma to do siebie, że oprócz talentu i treningu zawodnika liczą się także nowinki technologiczne, które pozwalają lecieć wyżej, szybciej, dłużej. Stąd taka popularność folia, czyli skrzydeł montowanych do deski - wyjaśnia rozmówca Hanki Dołęgowskiej. - Trzeba też przyznać, że konkurencja z foilem jest bardzo widowiskowa dla publiczności. Szybkość, krótie wyścigi. które trwają do 7 minut, to wszystko robi wrażenie i bardzo się podoba - dodaje.

Posłuchaj także:

Finał kite'owego sezonu wraz z Mistrzostwami Europy odbędzie się w Pucku - w dniach od 18 do 23 sierpnia - w formule, w jakiej będzie się odbywała rywalizacja na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

W audycji także o najważniejszych zawodach wakeboardowych sezonu 2020 opowiada Patryk Łojko.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Maciek Boszko (Polski Związek Kiteboardingu)

Data emisji: 05.07.2020

Godzina emisji: 11.08

kul


Czytaj także

Bezpieczeństwo na rowerze. "Nie ścigaj się, świeć przykładem"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 20:00
1 czerwca w Wilkowicach w Ritę Malinkiewicz i Katarzynę Konwę wjechał samochód osobowy. Obie kolarki w stanie bardzo ciężkim trafiły do szpitala. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Dziurska o formie "last minute": obróci się przeciwko nam

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 19:00
- Nie jestem zwolenniczką szybkiego odchudzania. Taka nagła metamorfoza prawdopodobnie i tak obróci się przeciwko nam - przekonuje trenerka Kasia Dziurska.   
rozwiń zwiń