Polski snowboard rośnie w siłę. W oczekiwaniu na Brelok Banked Slalom 2021

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2021 13:43
W oczekiwaniu na snowboardowe zawody Brelok Banked Slalom 2021 na Czarnym Groń, które odbywają się pod patronatem Czwórki, sprawdzamy jak ma się polska scena tego zimowego sportu. 
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com

brelok 1200.jpg
Brelok Banked Slalom 2021. Kierunek: Czarny Groń

W poprzedni weekend odbyły się Snowboardowe Mistrzostwa Polski na Czarnym Groniu. Wystartowało 92 zawodników w 7 kategoriach wiekowych. 

Posłuchaj
06:59 czwórka co was kręci 07.03.2021.mp3 O polskim snowbordzie opowiada Tomek Tylka, koordynator Pucharu Polski Polskiego Związku Narciarskiego (Co Was kręci/Czwórka)

 

W ostatnim czasie zachwycamy się sukcesami Polaków w narciarstwie alpejskim, ale też dochodzą do nas dobre wieści o naszych zawodnikach w różnych konkurencjach snowboardowych. - Nasi zawodnicy zaczynają sobie nieźle radzić również za granicą - mówi Tomek Tylka, koordynator Pucharu Polski Polskiego Związku Narciarskiego. - Mieliśmy bardzo fajny wynik w Mistrzostwach Świata Seniorów w snowboardzie alpejskim, 6 i 7 miejsca zajęli Michał Nowaczyk, Oskar Kwiatkowski - dodaje. 

Sprawdź także:

Panowie byli zdziwieni swoimi znakomitymi wynikami. To dobra motywacja dla najmłodszych. - Jest nadzieja w naszym freestylu. Mocno wspieramy kategorie dziecięce, naszych młodzików - podkreśla gość Hanny Dołęgowskiej. - Widzimy bardzo fajne perspektywy młodych dzieciaków, które robią bardzo fajne triki, mają super zajawkę, pasję i idzie to w dobrym kierunku - ocenia. - Wśród młodzieżowców i seniorów też jest dużo bardzo perspektywicznych osób - zarówno dziewczyn jak i chłopaków. 

Tomasz Tylka podkreśl, że nasi zawodnicy są obecni na arenie międzynarodowej, jak Krzysztof Owczarek czy Filip Orlik. 


Hubert Przytuła fot_piotr_galus 1200.jpg
Wspinaczka - sport dla każdego, na ściance, lub na skałkach

Mimo że już marzec, a do wiosny zostało zaledwie kilkanaście dni, to świat snowboardu nie próżnuje. 8-11 marca to Snowboardowe Mistrzostwa Polski w Suchem koło Zakopanego. Kolejny weekend to Brelok na Czarnym Groniu. - Kibicowania jeszcze nie zakończyliśmy - podkreśla gość Czwórki.  

Tomasz Tylka zdradza, że snowboard to i zabawa, ale i rywalizacja. Najmłodsi głównie się bawią, ale trenerzy wprowadzają im elementy rywalizacji. W starszych rocznikach, gdzie w grę wchodzą stypendia, rywalizacja jest większa, widać bardzo sportowe podejście, są nerwy i emocje. 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Tomek Tylka (koordynator Pucharu Polski Polskiego Związku Narciarskiego)

Data emisji: 07.03.2021

Godzina emisji: 11.09

pj

Czytaj także

Bezpiecznie w górach? "Warto mieć sprzęt i umieć go używać"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 12:28
Zaczęły się ferie zimowe i - mimo obostrzeń związanych z pandemią - coraz częściej słyszymy o wypadkach na górskich szlakach. - Turyści wybierają się w góry bez odpowiedniej wiedzy, ale i bez sprzętu - mówił w rozmowie z Czwórką Jacek Będkowski, ratownik GOPR. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka na Brelok Banked Slalom 2021. Kierunek: Czarny Groń

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 12:30
Zawody snowboardowe na Czarnym Groniu trwają. Brelok Banked Slalom, nad którym Czwórka objęła patronat medialny, odbywa się do 14 marca. Przez cały weekend bezpośrednio z miejsca rywalizacji wydarzenie relacjonuje reporter Czwórki Norbert Michalak.
rozwiń zwiń