Jak utrzymać sportową motywację? Zacznij chodzić na randki

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2024 16:20
Często nasze postanowienia noworoczne dotyczą aktywności fizycznej. Jakub Bączek, trener mentalny, podpowiada jak znaleźć w sobie motywację do treningów, zerwać z rutyną i wytrwać w postanowieniach noworocznych. - Jedną ze skutecznych technik, która pomoże utrzymać sportową motywację jest chodzenie na randki - mówi w Czwórce.
W audycji Co Was Kręci m.in. podpowiemy,. jak rozpocząć rok na siłowni.
W audycji "Co Was Kręci" m.in. podpowiemy,. jak rozpocząć rok na siłowni. Foto: shutterstock/totojang1977
  • Początek roku to czas postanowień noworocznych. Wiele osób stawia sobie cele związane z aktywnością fizyczną.
  • O tym jak znaleźć w sobie wytrwałość i utrzymać sportową motywację  opowiada Jakub Bączek, trener mentalny. 

Jakub Bączek nowy rok rozpoczął od wrzucenia w swoje media społecznościowe zdjęcia w sportowej odsłonie. Jak przyznaje, był to dla niego przełom, ale także chęć podzielenia się efektami swojej pracy nad wyćwiczeniem formy. Trener także zauważa, że oprócz innych aspektów, aktywność fizyczna, ma dobry wpływ na jego kondycję psychiczną. Aby utrzymać swoją sportową motywację, do swojego życia także wprowadził "mikrokorekty".

- Ostatnimi czasy stawiam na dobrostan, co też wynika trochę z tej zmiany na "czwórkę z przodu". Wiem, że teraz muszę się trochę lepiej wysypiać, chcę zadbać o swoje emocje i o stawianie granic. Wiem, że muszę trochę lepiej jeść, żeby się zregenerować - tłumaczy. - Czuję, że tryskam energią bardziej niż trzydziestolatek. A te mikro korekty i ta energia potrzebna jest wszystkim. Przyda się także sportowcom - zarówno profesjonalnym jak i amatorom.


Na sportową motywację - towarzystwo

Od ogólnego dobrostanu, który jest dla nas tak ważny przechodzimy do treningów i ich planowania. Rozmówca Piotra Galusa przyznaje, że ćwiczy w domowej siłowni, jednak zaleca korzystanie z klubów. Tam można spotkać ludzi, z którymi można się poznać, wymienić doświadczeniami i wspólnie motywować. - To jest ważne. Istotne jest też, żebyśmy przebywali jak najczęściej w dobrym środowisku, w dobrym otoczeniu, z ludźmi, których lubimy - zaznacza. - To niesamowicie ładuje nasze akumulatory.


Zobacz także:

Co jednak, gdy "dopadnie nas leń" i nie chce nam się iść na przykład na siłownię? Gość Czwórki podpowiada, że jeśli mamy problem z systematycznością warto kupić sobie karnet na cały rok. Dzieli się także stosowanymi przez siebie technikami. Pierwszą z nich jest uproszczenie.

- Codziennie zabierajmy ten sam strój na siłownię. To jest inspiracja, którą zaczerpnąłem od Marka Zuckerberga. On, żeby każdego dnia mieć jedną decyzję mniej, codziennie zakłada ten sam strój - tłumaczy. - Oczywiście to są nowe czyste ubrania, ma kilka par, ale ten sam krój spodenek i kolor koszulki.


Posłuchaj
18:34 CZWORKA/CWK - motywacja do treningów 07.01.2024.mp3 Jakub Bączek o skutecznych sposobach na znalezienie motywacji do treningów (Co |Was Kręci/Czwóra)

 

Randka - świetny motywator 

Druga technika to właściwa dieta, a także zamiana kawy na yerbę, która działa pobudzająco, daje energię, ale jest lżejsza. Trzecia technika to… randki.

- Może to zabrzmi dziwnie, paradoksalnie, a także kontrowersyjnie. Chodzi o to, żeby bez względu na to, czy jesteśmy w długim związku, czy w krótkim, czy jesteśmy singlami - chodzić na randki - wyjaśnia. - Dobrze na tych randkach wyglądać, czuć się pewnymi siebie, imponować tej drugiej osobie, oczarować ją. Wierzcie mi, to jest świetny motywator do tego, żeby ćwiczyć trzy razy w tygodniu.


***

Tytuł audycji: Co Was kręci

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Jakub Bączek (trener mentalny)

Data emisji: 07.01.2024

Godzina emisji: 10.15

aw


Czytaj także

Światowy Dzień Deskorolki. Skejt trafił do Polski wcześniej niż seria Tony Hawk

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2023 14:26
Deskorolki dziś nikomu nie trzeba przedstawiać. Niewielu jednak wie, że polska przygoda z tą pasją trwa już od lat siedemdziesiątych XX wieku. W Światowym Dniu Deskorolki Bartek Adamowski przypomina jej polską historię i zaprasza na wystawę "Betonowa fala PRL-u" w Lublinie oraz wydarzenia z nią związane. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dieta biegacza. Co jeść, aby poprawić swoje wyniki?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2023 15:03
– Dynia i wszystkie te warzywa kapustne, które się pojawiają, mają bardzo dużo beta-karotenu o silnym działaniu przeciwutleniającym, przeciwbakteryjnym, więc zaczynamy również dbać o naszą odporność – mówi dr Hanna Stolińska-Fiedorowicz, podpowiadając jakie produkty warto wprowadzić do jesiennej diety, jeśli chcemy pozostać aktywni fizycznie.  
rozwiń zwiń