LOGinLAB. TOUR 2024 rozpoczęty. Za nami pierwsze zmagania crossfitowców

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2024 13:10
Za nami pierwsze zawody z cyklu LOGinLAB. TOUR 2024, które odbywają się pod patronatem Czwórki. - Na niesamowitym rynku Manufaktury w Łodzi, w naszych zmaganiach wzięło udział ponad 60 zawodników. Przez cały dzień zrobili cztery bardzo zróżnicowane i różnorodne treningi – mówi Dawid Kujawski, organizator zawodów. - Do tego mieliśmy zajęcia ze szkołami, z których skorzystało 170 dzieciaków. Czuję się rewelacyjnie spełniony, bo zawody udały się w stu procentach.
W Łodzi odbyły się pierwsze zawody w cyklu LOGinLAB. TOUR 2024.
W Łodzi odbyły się pierwsze zawody w cyklu LOGinLAB. TOUR 2024.Foto: wojciech.filmstudio
  • Rozpoczął się cykl crossfitowych zmagań LOGinLAB TOUR 2024. 
  • To wydarzenie dla miłośników aktywności fizycznej, ale także okazja do zobaczenia najlepszych polskich crossfitowców.
  • Za nami pierwsze zawody, które odbyły się w dniach 17-18 maja w Manufakturze w Łodzi. 
  • Czwórka po raz kolejny objęła wydarzenie patronatem. 

 

LOGinLAB. TOUR 2024 - jak było w łódzkiej Manufakturze?

Zawody w łódzkiej Manufakturze zapoczątkowały trzeci sezon LOGinLAB. TOUR. Miasto Łódź w kalendarzu zmagań najlepszych atletów pojawiła się po raz pierwszy.

- Mamy świeżą arenę, która szuka takiej przestrzeni w której będzie dobrze wyglądała. Tutaj było rewelacyjnie. Rynek główny Manufaktury w Łodzi to miejsce po prostu przepiękne. Pełne trybuny, spacerujący ludzie, to robi wrażenie - opowiada gość Czwórki. - Oprócz zawodów głównych mieliśmy także zajęcia ze szkołami, w których brało udział ponad 170 dzieciaków. Na sam koniec, przed profesjonalnymi zmaganiami swoich sił mogli spróbować rodzice z dziećmi. Więc ogólnie czujemy się bardzo spełnieni i mamy nadzieję, że nasze hasło, że kultura fizyczna daje nowe, lepsze życie, tak naprawdę zakorzeni się w świadomości wielu osób.


 

Ilu zawodników crossfit bierze udział w zawodach?

LOGinLAB. TOUR to doskonała okazja dla wielbicieli i zawodników CrossFit, żeby sprawdzić i przetestować swoje możliwości treningowe.

- Zawodników biorących na każdym etapie mamy dokładnie 64. Wtedy możemy stworzyć warunki, żeby zrobili cztery bardzo zróżnicowane treningi przez cały dzień. Tak, żeby nie były ani za krótkie, ani za długie i były różnorodne - tłumaczy Dawid Kujawski. - Zakres treningów udostępniany jest dopiero na miejscu. Najlepsi zawodnicy zmierzą się podczas wielkiego finału, który odbędzie się w sierpniu w Krotoszynie.


Posłuchaj
05:42 CZWORKA/Co Was Kręci? loginLab_organizator 19.05.2024.mp3 O zawodach i konkurencjach na LOGinLAB w Łodzi opowiada Dawid Kujawski, organizator (Co Was Kręci?/Czwórka)

 

Na miejscu w Łodzi były reporterki Czwórki Weronika Puszkar i Marta Hoppe, które rozmawiały z sędziami i zawodnikami. Sprawdziły m.in. z czym najtrudniej było sobie poradzić zawodnikom.

- Uważam, że największą trudność zawodnikom sprawia gimnastyka, czyli ćwiczenia na drążku i kółkach gimnastycznych - mówi jeden z sędziów.


LOGinLAB. TOUR dla zawodowców i amatorów

A ile trzeba trenować, żeby stanąć w szranki z najlepszymi atletami? - Myślę, że trzy razy w tygodniu CrossFit, to pozwoli próbować swoich sił w rywalizacji z innymi. Są tu osoby o różnym stopniu wytrenowania. Są i tacy, którzy trenują zawodowo i jest im o wiele łatwiej niż ludziom, którzy trenują amatorsko tak, jak ja - tłumaczy startujący w zawodach Wojtek. - Jednak tutaj wszystkie ćwiczenia są fajnie ułożone i dają szansę wszystkim startującym. Tak więc myślę, że nie pojawiają się ćwiczenia wykluczające ludzi, którzy startują w tych zawodach. Rywalizujemy równo i tak naprawdę wygrywa najlepszy.

Łódź to dopiero początek zmagań. Przed zawodnikami kolejne zawody, które odbędą się:  

  • 22 czerwca - w Zbąszynku
  • 15-21 lipca - online
  • 9-11 sierpnia - finał w Krotoszynie.


Wszystkie wydarzenia w cyklu LOGinLAB objęte są patronatem Czwórki. 


Posłuchaj
04:36 CZWORKA/Co Was Kręci LoginLab Hoppe, Puszkar19.05.2024.mp3 LOGinLAB. TOUR 2024 - z zawodnikami i sędziami rozmawiają Weronika Puszkar i Marta Hoppe (Co Was Kręci/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Co was kręci

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Dawid Kujawski (organizator)

Materiał: Weronika PuszkarMarta Hoppe

Data emisji: 19.05.2024

Godzina emisji: 10.15

aw

Czytaj także

Kręgosłup - dlaczego boli i jak sobie z tym radzić?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2023 19:30
Długie siedzenie przed komputerem, scrollowanie w telefonie, brak aktywności fizycznej czy otyłość to najważniejsze powody bólu kręgosłupa. - Z badań wynika, że doświadczają go coraz młodsze osoby. Co więcej, rośnie grupa cierpiących na dyskopatię i dotyczy to pacjentów, którzy nie ukończyli jeszcze 25. roku życia - mówi Kacper Zaborski, instruktor gimnastyki korekcyjnej. 
rozwiń zwiń