Kuba Przygoński i Mateusz Waligóra: rajd w Kazachstanie i wędrówka po pustyni Gobi

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 13:36
- Żadnych zawodników nie lekceważę. Zawsze trzeba być skoncentrowanym - mówił startujący w Driftingowych Mistrzostwach Polski Kuba Przygoński, kierowca rajdowy, członek zespołu Orlen Team.
Audio
  • Rajd w Kazachstanie, drifting i spacer pustynią Gobi (Co Was Kręci/Czwórka)
Jakub Przygoński na trasie Rajdu Dakar
Jakub Przygoński na trasie Rajdu DakarFoto: shutterstock/cristiano barni

To zupełnie inna dyscyplina, niż zawody dakarowe, w których się ścigam, ale pomaga w moim rozwoju jako sportowca i kierowcy rajdowego - wyjaśniał.

- Drifting to bardzo precyzyjna jazda samochodem. W niektórych miejscach milimetry dzielą nas od przeszkody. Choć poruszamy się bardzo szybkimi i dobrze przyczepnymi samochodami, to ciągle musimy mieć pełną kontrolę nad pojazdem. Ta umiejętność bardzo przydaje się przy poruszaniu się zwykłym samochodem - w razie nieoczekiwanego kontaktu ze śliską nawierzchnią od razu wiem, co mogę zrobić - opowiadał sportowiec.

Ile kosztuje kosz eksploatacji samochodu w tej dyscyplinie sportowej? Z jakimi sportowcami mierzył się na Driftingowych Mistrzostwach Polski? Jakie czynniki wpływają na to, jak szybko jesteśmy w stanie pokonać trasę rajdu? M.in. o tym rozmawialiśmy z kierowcą rajdowym Kubą Przygońskim.

W drugiej części audycji zapraszamy też na rozmowę Roberta Grzędowskiego z Mateuszem Waligórą - podróżnikiem, który planuje w lipcu przejść pieszo pustynię Gobi. 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Mateusz FusiarzHanna Dołęgowska 

Goście: Kuba Przygoński (kierowca rajdowy, były motocyklista, członek zespołu Orlen Team), Mateusz Waligóra (podróżnik, który planuje w lipcu przejść pieszo pustynię Gobi)

Data emisji: 3.06.2018

Godzina emisji: 11.18

ac

Czytaj także

Tylko dla Orlic. O dziewczynach, które na motorach zdobywają świat

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 11:10
W ubiegłym roku przejechały Himalaje. Przed nimi Kirgistan. - Po latach pracy jako prawnik i kilometrach przejechanych w męskim gronie postanowiłam skrzyknąć dziewczyny i razem z nimi zdobywać świat - opowiada Ola Trzaskowska, organizatorka motocyklowych wypraw "Tylko dla Orlic".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Emil Juszczak: w Maladze tor był szybki i skakalny

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 12:57
Emil Juszczak zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Świata Super Enduro Juniorów. Pokonał 5 niełatwych rund, tę w Maladze wspomina najlepiej. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karolina Pilarczyk. Życie w ciągłym drifcie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 15:41
- Jeżdżenie z prędkością 160 km/h, a potem inicjowanie poślizgu i kontrolowanie go, powoduje taki wyrzut adrenaliny, że często śmieję się albo płaczę podczas jazdy - opowiada Karolina Pilarczyk, mistrzyni Europy w drifcie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dar Młodzieży" znów opłynie świat - dla uczczenia niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 14:23
"Dar Młodzieży" wypłynął z Gdyni w rejs dookoła świata dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Motocross. Od początkującego zawodnika do mistrza

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 16:05
- To niebezpieczny sport, który sprawia jednocześnie bardzo dużo przyjemności. Można się dobrze bawić - opowiada Mikołaj Stasiak, 12-letni motocrossowiec.
rozwiń zwiń