Grzech Piotrowski w podróży po świecie

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 12:00
World Orchestra prowadzona przez Grzecha Piotrowskiego powróci 15 lutego z nowym albumem "One World". Będzie to dźwiękowy zapis międzynarodowych podróży artysty.
Audio
  • Najnowszy album World Orchestry Grzecha Piotrowskiego pt. "One World" ukaże się 15 lutego (Czwórka/Folk Off)
Grzech Piotrowski
Grzech PiotrowskiFoto: myspace.com/grzechpiotrowski

Piotrowski w rozmowie z Maciejem Szajkowskim zdradził, że nie będzie to typowe wydawnictwo World Orchestry. - Pokażę tam raczej alter-ego tego projektu, czyli solową podróż po świecie. W taki sposób buduję World Orchestrę, jeżdąc po świecie, odwiedzając kolejne kraje i dołączając do zespołu poznawanych w trakcie tej wyprawy muzyków z różnych zakątków świata - powiedział artysta. Dodał, że w tym roku planuje odwiedzić dwadzieścia krajów.
Innym ambitnym przedsięwzięciem, o którym myśli Piotrowski, jest założenie klubu, w którym mogliby się spotykać, wspólnie muzykować i dyskutować sympatycy world music. Ma być to miejsce przyjazne ekologii, funkcjonujące w zgodzie z naturą, tradycją, całkowicie oderwane od środowiska miejsc nastawionych tylko na konsumpcję i zysk. - Mamy w Warszawie przeznaczone już na to miejsce, pracujemy nad tym. Na pewno jednak zajmie to jeszcze trochę czasu. Jestem bardzo zajęty, stąd nie mogę poświęcić temu projektowi niestety tyle czasu, ile chciałbym i powinieniem - ujawnił.
W dalszej części rozmowy Grzech Piotrowski zdradził kolejne koncertowe plany World Orchestra. Jednym z nich będzie występ w radiowej Trójce.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Prowadzenie: Maciej Szajkowski
Goście: Grzech Piotrowski, autor projektu World Orchestra
Data emisji: 25.01.2015
Godzina emisji: 20.00

ac/kd

Czytaj także

Ania Rusowicz: nigdy nie izoluję się od fanów

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 09:23
Córka Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy, jedno z największych odkryć muzycznych ostatnich lat na polskiej scenie - Ania Rusowicz była gościem Czwórki w niedzielny wieczór. - To jeden z pierwszych spokojnych weekendów od jakiegoś czasu, bo lato było w naszym przypadku niezwykle intensywne - zdradziła artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tsigunz Fanfara Avantura - polski temperament i bałkańskie rytmy

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 12:45
- Jeśli chodzi o korzenne fanfary, które tak odważnie łączy się z nowoczesnymi instrumentami, to rzeczywiście w Polsce jesteśmy pionierami - powiedział w Czwórce Piotr Mełech z zespołu Tsigunz Fanfara Avantura. "Tygrysy surowego brzmienia nu-gypsy", jak sami o sobie mówią, wydali właśnie debiutancki album "Tsigunz Turbo Balkan Groove".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olo Walicki - Frank Zappa z Kaszub

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 20:00
Legendarny jazzman eksplorujący klimaty etno po raz kolejny wyruszył na Kaszuby, a swoją podróż udokumentował na płycie "Kaszebe II".
rozwiń zwiń